راه آهن اجازه تغییر کاربری خطوط ریلی را صادر کند | اتاق خبر
کد خبر: 358855
تاریخ انتشار: 23 تیر 1395 - 13:06
عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به معضلات ناشی از عبور خطوط راه آهن در منطقه 17 و 18 گفت: راه آهن با صدور اجازه تغییر کاریری عرصه‌های آزاد شده این خطوط مشکل را حل کند.

اتاق خبر: الهه راستگو در جلسه امروز شورای شهر تهران پس از اظهارات مدیر عامل راه آهن درباره مشکلات ناشی از عبور خطوط ریلی در مناطق ١٧و ١٨ به بازدیدهای مکرر خود از این دو منطقه اشاره کرد و افزود: ضمن اینکه از مدیر عامل راه آهن بابت حضور در شورا به دلیل درخواست بنده در جلسات گذشته قدر دانی می کنم اما امیدوارم موضوعات و چالش های شهروندان در کوتاه ترین زمان ممکن مرتفع شود.

وی مهم ترین نگرانی خانواده ها و به ویژه مادران در این دو منطقه پیش از انتقال خطوط به زیر زمین را مخاطرات ناشی از عبور قطار برای کودکان عنوان کرد و گفت: متاسفانه امروز فضای ناامن شهری را پس از انتقال خطوط شاهدیم به گونه ای که بنابر گفته شهروندان خانواده ها جرأت نمی کنند فرزندان خود را برای تحصیل به مدرسه بفرستند.

عضو کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه عبور خطوط راه آهن تهران-تبریز و تهران-اهواز امنیت روانی مردم را سلب کرده است، اظهار کرد: مدیریت شهری تهران در طی سال های گذشته به دنبال تبدیل تهران به عنوان شهر دوستدار کودک بوده و حتی این موضوع در بلیط های حمل و نقلی نیز درج شده اما متاسفانه علی رغم تأکیدبر بهبود وضعیت کودکان شرایط مناسبی را در این دو منطقه به دلیل نا امنی ایجاد شده برای کودکان شاهد نیستیم.
راستگو ضمن تشکر از راه آهن جهت انتقال بخشی از خطوط به زیر زمین افزود: از راه آهن جمهوری اسلامی ایران تقاضا می شود، با صدور اجازه تغییر کاربری عرصه آزاد شده به شهرداری هر چه سریع تر این فضای ناامن را امن کند.
وی در پایان با طرح این پیشنهاد که می توان هزینه خروج بخش منتقل نشده به زیر زمین را از طریق تهاتر و ارائه خدمات شهرداری به شرکت راه آهن تأمین کرد، خاطرنشان کرد: شهرداری بارها و بارها آمادگی خود را جهت ساماندهی عرصه آزاد شده و تبدیل آن به فضای سبز اعلام کردهه و بهتر است در جلسه امروز با تعیین زمان مشخص این مشکل دیرینه منطقه ١٧و ١٨را برای همیشه حل کرد.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید