واگن های فرسوده از خطوط راه آهن تهران- مشهد حذف شدند | اتاق خبر
کد خبر: 359919
تاریخ انتشار: 28 تیر 1395 - 03:08
مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) با بیان اینکه تمام واگن های با سن بیش از ۴۰ سال، از مسیر راه آهن تهران- مشهد حذف شده است، گفت: میانگین سنی واگن های این مسیر در حال حاضر۲۱سال است.

اتاق خبر: حمید درباغ عنبران پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران در سمنان، از اعمال تغییر و تحول در سیستم خدمات دهی به مسافران راه آهن شمالشرق(۱) خبر داد و ابراز داشت: ارتقاء سرعت، کیفیت خدمات و خروج واگن های فرسوده از جمله برنامه های راه آهن شمالشرق برای بهبود خدمات دهی به مسافران است.

وی افزود: در مجموعه راه آهن شمالشرق(۱) خوشبختانه تجهیز خطوط راه آهن تهران- مشهد به سامانه های علائم الکتریکی و ایمنی باعث شده تا بتوانیم سرعت قطارهای عادی را در این مسیر از ۱۲۰ کیلومتر در ساعت به ۱۴۰ کیلومتر افزایش دهیم که این امر در قطار های دو طبقه از ۱۲۰کیلومتر در ساعت به ۱۵۰ کیلومتر و در قطار سریع السیر از ۱۴۰کیلومتر به ۱۶۰ کیلومتر نیز قابل مشاهده است.

مدیرکل راه آهن شمالشرق(۱) هدف از اعمال تغییرات را رضایتمندی مردم دانست و ابراز داشت: در حال حاضر، زمان طی مسیر مبدا تا مقصد قطارهای محلی سمنان- مشهد از ۱۰.۵ ساعت به هشت ساعت و قطار محلی شاهرود- مشهد از هشت ساعت به شش ساعت کاهش یافته که این امر قطعا در زمره مطالبات مردمی قرار داشت.

درباغ عنبران با بیان اینکه افزایش سرعت و خدمات با وجود واگن های فرسوده غیر ممکن است، ابراز داشت: در راستای افزایش رضایتمندی مردم و به دلیل افزایش سرعت قطارها، قطارهای محلی سمنان- مشهد و شاهرود- مشهد که حداکثر سرعت آنها با واگن های درجه دو، ۱۲۰ کیلومتر بود حذف و واگن های شش تخته درجه یک، جایگزین آنها شده است لذا هموطنان از این پس می توانند از این امکانات در مجموعه راه آهن شمالشرق(۱) بهره مند شوند.

وی افزود: طرح ارتقاء کیفیت خدمات به ویژه کاهش زمان سفر در سال های اخیر بسیار مورد تاکید مجموعه راه آهن قرار داشته و مطالعات آن به صورت مستمر صورت می پذیرفت اما امروز خوشبختانه این امر در مجموعه راه آهن شمالشرق(۱) به تحقق پیوسته است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق(۱) با بیان اینکه ارتقاء کیفی خدمات در صورت اجرای طرح قطار برقی تهران-مشهد بیش از گذشته نمود خواهد داشت، گفت: این طرح تا هشت سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

درباغ عنبران با بیان اینکه یک هزار و ۱۱۰کیلومتر خطوط ریلی دو خطه در منطقه شمالشرق (۱)، برای اجرای طرح راه آهن برقی تجهیز می شوند، ابراز داشت: با اجرای این طرح و به حرکت درآمدن قطارهای پرسرعت برقی، شاهد تردد ترن ها با سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت طی چهار سال آتی و قطار سریع السیر تهران- مشهد با حداقل سرعت ۳۵۰ کیلومتر در ساعت، ظرف هشت سال آینده خواهیم بود.

وی افزود: طرح راه آهن ریلی قطعا می تواند در زمینه جذب سرمایه گذار، گردشگر، اساتید دانشگاه و همچنین انتقال و جابجایی مسافر نقش عمده ای ایفا کند که در نهایت توسعه استان را به همراه خواهد داشت.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید