بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها | اتاق خبر
کد خبر: 370294
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 17:47
LastPass از بهترین ابزارهای آنلاین برای سنجش و آنالیز ایمنی پسورد، انتخاب پسورد حرفه ای و ایمن تر و نهایتا مدیریت آن ها برای به خاطرسپردن بهتر است.

به گزارش اتاق خبر، تقریبا همه ما عضو سایت های مختلفی هستیم و از برنامه های متعدددی نیز در موبایل، کامپیوتر و…استفاده می کنیم. هر یک از این برنامه ها یا وب سایت ها معمولا رمز عبور یا پسورد برای ورود به پنل کاربردی دارند و توصیه میشود برای امنیت بیشتر پسورد های متفاوتی انتخاب کنیم. 

از طرفی به کارگیری نکات ساخت پسورد حرفه ای نیز سبب پیچیده شدن رمزعبور شده و به خاطر سپردن این حجم پسورد مشکل میشود. خوش بختانه امروزه برای هر مشکلی ابزاری وجود دارد و در این زمینه نیز سرویس های آنلاین مدیریت پسورد نظیر LastPass بهترین ابزار برای مدیریت حرفه ای پسوردها هستند. اگر قصد دارید امنیت پسورد خود را بالا ببرید، با معرفی بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها همراه ما باشید.  

LastPass از بهترین ابزارهای آنلاین برای سنجش و آنالیز ایمنی پسورد، انتخاب پسورد حرفه ای و ایمن تر و نهایتا مدیریت آن ها برای به خاطرسپردن بهتر است. این ابزار شما را از روش های دیگری که قبلا برای سنجش ایمنی پسورد معرفی کردیم نیز بی نیاز می کند. 
 
ثبت نام در LastPass و وارد کردن اطلاعات
با این ابزار مدیریت حرفه ای پسورد ها ساده تر میشود. اولین گام ثبت نام در این سایت است. بعد از ثبت نام باید اطلاعات و جزییات امنیتی تک تک اکانت های خود را وارد کنید. از حساب های مربوط به شبکه های اجتماعی تا انواع فروم ها، سایت ها، حساب ایمیل مختلف و…را در سایت درج کنید. حتی اگر پسورد خود را نیز فراموش کرده اید بهتر است نام اکانت را درج کنید تا در آینده برای مدیریت بهتر آن ها برنامه ریزی کنید.  
 
بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها
اولین گام در استفاده از این ابزار چالش سنجش امنیت پسورد است. ابتدا به شما نشان می دهد که آیا پسورد شما قوی است یا نه؛ سپس به شما در حفظ و نگهداری پسورد کمک می کند. بدین منظور از صفحه اصلی سایت روی Show My Score مطابق شکل بالا کلیک کنید. زمانی که داده های رمزگذاری خود را وارد سایت می کنید این ابزار از اسکریپت ای جاوا برای رمزگشایی و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده می کند. 
 
انتخاب مستر پسورد یا کلمه عبور اصلی
بعد از سنجش پسورد ها نوبت به انتخاب مستر پسورد یا شاه کلید شما می رسد. پسوردی که برای خود سرویس LastPass انتخاب میشود و مهم تر از بقیه پسوردها می باشد.پسوردی که در این مرحله انتخاب می کنید پیچیده ترین و خاص ترین رمز عبور شما باید باشد.  
 
بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها

تشخیص حفره های امنیتی
با استفاده از این ابزار می توانید حفره های امنیتی که بعدا برای شما دردسرساز می شوند را شناسایی کنید. به عنوان مثال LastPass ایمیل ها را بررسی می کند، فرستنده ها را ارزیابی می کند و مشکلات احتمالی را نیز نمایش می دهد.  
 
بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها

ارزیابی نتایج
آخرین بخشی که در این سرویس می توانید تنظیم نمایید ارزیابی نتایج می باشد.LastPass  نتایج را در دسته بندی های مختلف Security ScoreLastPass Standing و Master Password Score. عرضه می نماید.اطلاعاتی که به شما نمایش داده میشود براساس فاکتورهای زیر لیست شده اند:
قدرت پسورد 
انتخابی
تعدد تکرار پسورد برای سایت های مختلف 
احراز هویت فرد با پسورد 
 
بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها

نمایش جزییات ارزیابی
در صورتی که پسورد و رمز عبورهای انتخابی شما ضعیف باشد و ارزیابی از شما چندان خوشایند نباشد باید وضعیت رمزهای عبور را ارتقا داد. برای بهبود این بخش لازم است جزییات نتایج بررسی شود. وضعیت نمره یا امتیاز هر پسورد در این جزییات نشان داده شده است؛ به علاوه با استفاده از گزینه Auto-Change Password می توانید پسورد های ضعیف را تغییر دهید. 
با این بخش وب سایت LastPass به صورت خودکار پسورد جدید را جایگزین پسورد قبلی شما در سایت مدنظرتان می کند.در تصویر زیر امتیاز پسوردها ۴۶ درصد می باشد. این رقم با تغییر پسورد بهبود چشمگیری پیدا می کند.
 
بهترین ابزار آنلاین برای مدیریت حرفه ای پسوردها
 
 
باشگاه خبرنگاران جوان
نظرات
ADS
ADS
پربازدید