آمریکا برای توافق جدید با روسیه درباره سوریه شرط گذاشت | اتاق خبر
کد خبر: 372981
تاریخ انتشار: 7 مهر 1395 - 00:18
کاخ سفید اعلام کرد پیشنهاد همکاری آمریکا با روسیه درباره سوریه قبل از کاهش خشونت‌ها در این کشور و رسیدن کمک‌های بشر دوستانه به مناطق تحت محاصره، هرگز مورد بحث و بررسی قرار نخواهد گرفت.

اتاق خبر: جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید تأکید کرد: باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا "نگران" خشونت‌ها و درگیری‌های شدید در حلب و دیگر مناطق سوریه است!

وی مدعی شد: "آنچه ما از نظام سوریه و روس‌ها دیدیم یک کمپین هماهنگ برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مجبور کردن آن‌ها به تسلیم شدن از طریق بمباران است!"

شهر حلب طی روزهای گذشته شاهد شدیدترین درگیری‌ها میان شورشیان سوری و نیروهای دولتی این کشور و حملات هوایی شدید بوده است. اخیرا نیز شورای امنیت نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی اوضاع حلب برگزار کرد.

روسیه با انتقادات و اتهاماتی از سوی برخی کشورها درباره هدف قرار دادن حلب مواجه شده است. برخی کشورها نیز از مسکو می‌خواهند بر نظام سوریه برای توقف حملات فشار بیاورد.

سخنگوی کاخ سفید همچنین اعلام کرد: پیشنهاد آمریکا درباره همکاری با روسیه در سوریه قبل از اینکه خشونت‌ها در این کشور کاهش یابد هرگز مورد بحث و بررسی قرار نخواهد گرفت.

کاخ سفید رسیدن به توافق جدید با روسیه را قبل از کاهش درگیری‌ها در سوریه و رساندن کمک‌های بشردوستانه بعید دانست.

در همین راستا، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز یکشنبه در صفحه خود در فیس‌بوک نشست‌های شورای امنیت درباره سوریه را که به درخواست کشورهای غربی برگزار شد به قسمت‌های سریال طولانی آمریکایی "سانتا باربارا" تشبیه کرد.

سریال سانتا باربارا از طولانی‌ترین سریال‌های تاریخ تلویزیون آمریکا بوده است. پخش این سریال از ۳۰ ژوئیه ۱۹۸۴ تا ۱۵ ژانویه ۱۹۹۳ طول کشید. این سریال ۲۱۳۷ قسمت بود.

وی گفت: درخواست واشنگتن برای برگزاری نشست‌های شورای امنیت درباره سوریه به دو مسئله ربط دارد. یکی ناتوانی آمریکا از عمل به تعهدات خود درباره جدا کردن مخالفان میانه‌رو از تروریست‌ها و دوم تلاش برای منحرف کردن نگاه‌ها از حملات اخیر آمریکا به مقر ارتش سوریه در دیر الزور.

اخیرا ائتلاف آمریکا مقر ارتش سوریه در شهر دیر الزور را هدف قرار داد که به کشته شدن ۹۰ سرباز سوری منجر شد. دمشق و مسکو این حمله را عمدی دانستند.

مبنع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید