حضور تیم رباتیک دانشگاه خواجه‌نصیر در مسابقات جهانی IMAV چین | اتاق خبر
کد خبر: 376814
تاریخ انتشار: 30 مهر 1395 - 05:41
تیم رباتیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی امسال در مسابقات جهانی رباتهای پرنده IMAV 2016 چین که با حضور 16 تیم در حال برگزاری است، حضور یافته است.

اتاق خبر: مسابقات جهانی IMAV هر ساله به میزبانی یک کشور در دو حوزه محیط‌های درونی و محیط‌های بیرونی برگزار می‌شود. در سال جاری تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی موفق به حضور در این دوره از مسابقات شده است.

این مسابقات امسال در کشور چین با حضور ۱۶ تیم در حوزه محیط‌های درونی و ۱۶ تیم در محیط‌های بیرونی از کشورهای فرانسه، آلمان، اسپانیا، مکزیک، هلند، چین، ایران و ... در حال برگزاری است. 

چالش مسابقات در محیط‌های درونی که تیم دانشگاه نیز در آن حضور دارد، جستجو و حرکت خودگردان ربات در محیط خانه و حمل بارهای کوچک است.  آنچه که مسابقات را قابل توجه کرده حضور فعال تمام تیم‌های مطرح دنیا در حوزه حرکت خودگردان و جستجوی هوشمند ربات‌هاست که سطح رقابت بین‌المللی را بسیار بالا برده است.

در روز سه‌شنبه، ۲۷ مهرماه تیم‌های شرکت کننده تمرینات خود را بر روی زمین اصلی مسابقه آغاز کردند. با توجه به نزدیکی رنگهای انتخاب شده در ساختمان طراحی شده برای مسابقات محیط‌های داخلی تشخیص هوشمند در و پنجره محل ورود ربات پرنده دارای چالش زیادی به لحاظ پردازش تصویر بوده است.

تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در این مرحله توانسته است به خوبی بر این مشکل فایق آید. تمرینات تیم‌ها تا  امروز، چهارشنبه ادامه داشته است و در روز پنج‌شنبه مسابقه نهایی ربات‌های پرنده در محیط بیرونی و در روز جمعه در محیط درونی انجام خواهد پذیرفت که تیم دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در این روز با حریفان بین‌المللی خود رقابت خواهد کرد. 

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید