افزایش سرعت خطوط ریلی در دستور کار است | اتاق خبر
کد خبر: 377704
تاریخ انتشار: 5 آبان 1395 - 00:14
مدیرکل راه آهن منطقه شمال غرب کشور گفت: افزایش سرعت خطوط ریلی به منظور افزایش ظرفیت حمل و نقل این بخش، در دستور کار قرار گرفته است.

اتاق خبر:علی خدایی روز سه شنبه در همایش تخصصی شهرسازی ریل پایه در زنجان افزود: توسعه حمل و نقل ریلی برای جلوگیری از آلودگی هوا و ترافیک جاده ای در کشور یکی از نیازهای ضروری به شمار می آید.
وی تاکید کرد: ایمنی بیشتر و کاهش مصرف سوخت همراه با کاهش آلودگی هوا تا 20 برابر از مزایای این سیستم حمل و نقل است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمال غرب کشور افزود: به منظور افزایش ظرفیت خطوط ریلی ساخت و استفاده از خط دوم ریلی در مسیر رفت و برگشت تهران - زنجان در دست پیگیری است و به جد دنبال می شود.
وی گفت: بر اساس زمان بندی تا پایان سال 96 خط دوم ریلی مسیر تهران - زنجان با قابلیت حرکت قطار با سرعت 200 کیلومتر در ساعت به بهره برداری خواهد رسید.
خدایی با بیان اینکه مولفه های متعددی باعث جلوگیری از ساخت و بهره برداری از راه آهن های پیشرفته دنیا در کشور می شود، خاطرنشان کرد: سعی دولت یازدهم برای استفاده بیشتر از قطارهای پرسرعت در ایران است.
وی تاکید کرد: برقی کردن مسیر قطار تهران - زنجان نیز در دستور کار قرار دارد و انعقاد قرارداد این پروژه با پیمانکار خارجی همراه فاینانس بین المللی به زودی انجام خواهد شد.

ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید