بودجه وزارت ارشاد در مقابل مطالبه اهالی فرهنگ کافی نیست | اتاق خبر
کد خبر: 410352
تاریخ انتشار: 20 اردیبهشت 1397 - 10:37
معاون حقوقی، امور استان‌ها و مجلس وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بودجه این وزارتخانه در سال جاری کمتر از یک هزار میلیارد تومان بوده و در مقابل مطالبه 100 درصدی اهالی فرهنگ پاسخگو نیست.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، سیدهادی حسینی روز چهارشنبه در حاشیه آیین تکریم و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در ارومیه افزود: سهم این وزارتخانه از بودجه فرهنگی کشور طی سال جاری یک سیزدهم است که بر اساس اولویت هزینه می شود.

وی در مورد اولویت های این وزارتخانه در سال جاری بیان کرد: اولویت اصلی وزارت ارشاد در سال جاری غنی سازی حوزه فرهنگ بوده و تلاش ما بر درون سازی فرهنگ و سوق دادن آن به عمق جامعه به ویژه جوامع روستایی و شهری است.

وی ادامه داد: توجه بیش از پیش به حوزه های قرآنی، مراکز کتابخوانی و گسترش آنها در مساجد از دیگر برنامه های اولویت دار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

معاون حقوقی، امور استان‌ها و مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر توسعه سینماهای کشور، افزود: راه اندازی 100 مرکز سینمایی از سال گذشته آغاز شده است و امسال نیز این برنامه دنبال می شود.
حسینی اضافه کرد: علاوه بر این راه اندازی سینماهای دیجیتال و سیار از دیگر برنامه های اولویت دار جهت توسعه سینماهای کشور محسوب می شود.

وی با تاکید بر ارتقای سطح کیفی فیلم های سینمایی، افزود: هنر فاخر و فرهنگ غنی ایرانی در قالب فیلم و از طریق سینما باید به مردم نشان داده شود.

حسینی، وضعیت طرح های عمرانی این وزارتخانه را نیز نامطلوب ارزیابی کرد و افزود: متاسفانه حال ما در این زمینه خوب نیست.

ساختار بودجه در سال جاری متفاوت تر از تمام بودجه های بعد از انقلاب بوده و به صورت بودجه عملیاتی تعریف شده است.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید