Performancing Metrics

قیمت‌ها در بورس کاهشی شد | اتاق خبر
کد خبر: 420018
تاریخ انتشار: 20 آذر 1397 - 15:19
امروز قیمت سهم‌ها در بورس و فرابورس ایران عمدتا با کاهش مواجه شد. خودرویی‌ها و نفتی‌ها جزو گروه‌هایی بودند که کاهش قیمت سهام را تجربه کردند.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، امروز شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۶۸۰ واحد افت کرد و به رقم ۱۶۶ هزار و ۲۳۵ واحدی رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با افت ۰.۲۵ واحد مواجه شد و تقریبا در تراز روز گذشته باقی ماند.

شاخص آزاد شناور نیز ۵۶۹ واحد افت کرد و تا رقم ۱۷۸ هزار و ۴۹۴ واحدی پایین رفت. شاخص بازار اول و دوم نیز هر یک به ترتیب ۴۲۲ و ۱۷۴۰ واحد پایین رفتند.

پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، ملی صنایع مس ایران و گروه مپنا چهار نمادی بودند که بیشترین تاثیر را بر روی نوسانات شاخص‌های بازار سرمایه داشتند. هر یک از این نمادها به ترتیب ۸۴، ۶۲، ۵۲ و ۴۸ واحد در افت شاخص‌های بازار سرمایه نقش داشتند، اما در طرف مقابل بانک تجارت، پتروشیمی پردیس و معدنی و صنعتی گلگهر سعی کردند نگذارند شاخص‌های بازار بیش از این افت کنند.

امروز بانک‌ها از حجم و ارزش معاملات قابل توجهی نسبت به دیگر گروه‌ها برخوردار بودند. مجموع نمادهای بانکی ۴۳۶ میلیون معامله را تجربه کردند که ارزش آن به ۶۵ میلیارد تومان رسید، اما در نهایت تنها نماد بانک تجارت توانست حدود سه درصد رشد کند و باقی نمادهای این گروه با افت قیمت مواجه شدند.

خودرویی‌ها نیز از دیگر گروه‌هایی بودند که ارزش معاملات قابل توجهی پس از بانک‌ها داشتند. در این گروه ۲۸۷ میلیون سهم به ارزش بیش از ۴۹ میلیارد تومان دست به دست شد. نوسان قیمتی این گروه نیز اکثرا رو به پایین بود. هرچند که تعدادی از نمادها توانستند رشد قیمت را نیز تجربه کنند.

فعالان بازار در گروه فرآورده‌های نفتی، کک و سوخت هسته‌ای نیز شاهد قرمزشدن یک دست نمادهای این گروه بودند.

پالایش نفت لاوان، نفت پاسارگاد، نفت ایرانول و سرمایه‌گذاری صنعت نفت جزو نمادهایی بودند که بیش از سه درصد افت قیمت را تجربه کردند.

ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۳۳۹ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۱.۳ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. در این بازار تعداد معاملات به ۱۱۲ هزار و ۵۶۵ نوبت رسید.

آیفکس نیز با ۲.۱ واحد افت روبه‌رو شد و تا عدد ۱۸۵۵ واحدی پایین رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۲۲ میلیارد تومان را تجربه کرد که نسبت به روزهای گذشته رقم پایینی است. حجم معاملات نیز رقم ۵۹ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

امروز در ساعاتی از معاملات، هسته معاملات با مشکل مواجه شد و معامله‌گران قادر به مشاهده صفحاتی در سایت فناوری اطلاعات شرکت بورس نبودند.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید