معاون رییس جمهور:بانک ملی موظف است تسهیلات بانکی ارائه کند/مشکل برطرف شد | اتاق خبر
کد خبر: 42241
تاریخ انتشار: 15 تیر 1392 - 17:23

معاون رئیس جمهور می گوید:تصمیم گیری در خصوص ارائه تسهیلات بانکی با هیات دولت است و مشکل ارائه تسهیلات از سوی بانک ملی بر طرف شده است.

محمد رضا میر تاج الدینی در گفت و گو با اتاق نیوز گفت: در اجرای قانون اساسی با اشاره به توقف دو سه هفته ای ناشی از ایرادی که مجلس به اعطای تسهیلات قرض الحسنه پنج میلیون تومانی بانک ملی وارد کرده بود است و در حال حاضر مشکل بر طرف شده است.

وی گفت: در جلسه اخیر هیئت دولت برای رفع مشکلات جزئی مردم تصمیم گرفته شد که این مشکل از دو کانال رفع شود و در حال حاضر بانک ملی موظف است تسهیلات بانکی ارائه کند.

محمدرضا میرتاج الدینی ادامه داد: یکی از موارد اشکال نمایندگان مجلس، ایرادهای وارده بر این پرداخت ها در چارچوب تطبیق با قوانین بود که مقرر شد معاونت حقوقی ریاست جمهوری، این ایراد را بررسی کند و پس از رفع به مجلس ارائه دهد.

وی افزود: موضوع دیگر اختیاراتی است که بانک مرکزی دارد تا از محل پرداخت چنین مبالغی، بخشی از مشکلات مردم رفع شود که در چارچوب این اختیارات، بانک مرکزی نامه ای به بانک عامل (ملی) ارسال کرد و این بانک نیز با صدور بخشنامه ای دستور پرداخت این وام را صادر کرد.

به گزارش اتاق نیوز هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در نامه ای به بانک ملی ایران درخواست وام های خرد زیر ۵ میلیون تومان مردم را غیر قانونی خوانده بود.

مجلس در نامه ای به بانک ملی ایران ضمن غیر قانونی دانستن درخواست وام های خرد ارسالی از نهاد ریاست جمهوری و دیگر وزارتخانه های مربوط به دولت،خواستار جلوگیری از پرداخت این وام ها به مردم شده بود که با پیگری های خبرنگار اتاق نیوز،این مشکل برطرف شد.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید