Performancing Metrics

شاخص بورس در حسرت یک میلیون واحد ماند! | اتاق خبر
کد خبر: 442147
تاریخ انتشار: 18 اردیبهشت 1399 - 11:18
بازار سرمایه در هفته‌ای که گذشت روزهای عجیبی را تجربه کرد، شاید کمتر کسی گمان می‌کرد آغاز هفته با صعود بیش از ۳۸ هزار واحدی شاخص به نزول ۲۰۰۰ واحدی آن در روز چهارشنبه (آخرین روز معاملاتی) ختم شود.

 

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گرد و خاک صعود شاخص کل بازار سرمایه از شنبه آغاز شد و در روز یکشنبه به اوج خود رسید. در روز دوشنبه کمی متعادل و در نهایت در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ناگهان نزولی شد. به طوریکه شاخص کل که تا مرز ۹۷۹ هزار واحد پیش رفته بود، در نهایت هفته را با ۹۷۷ هزار واحد به پایان برد و ترمز آن در آستانه یک میلیون واحد کشیده شد.

بر این اساس در روز شنبه شاخص کل با ۳۸ هزار و ۴۸۱ واحد صعود رقم ۹۱۶ هزار و ۵۸۳ واحد را ثبت  کرد. در این روز ۶۶۹ هزار معامله انجام شد که ۷۱ هزار و ۳۷۱ میلیارد ریال ارزش داشت. در روز یکشنبه شاخص رقم خیره‌کننده رشد ۴۶ هزار و ۹۰۲ واحد را ثبت کرد و به ۹۶۴ هزار و ۳۰۸ واحد رسید. معامله‌گران در روز یکشنبه ۹۵۵ هزار معامله به ارزش ۹۴ هزار و ۵۹۵ میلیارد ریال ثبت کردند.

روند صعودی شاخص کل در روز دوشنبه کمی متعادل شد و با ۲۲ هزار و ۹۰۲ واحد رشد، رقم ۹۷۹ هزار و ۱۰۳ واحد را ثبت کرد. معامله‌گران در این روز یک میلیون معامله انجام دادند که ۱۴۳ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال ارزش داشت.

در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه ورق بورس برگشت. به طوریکه در روز سه‌شنبه ترمز رشد شاخص با ۱۰۸۵ واحد نزول کشیده شد و شاخص کل در رقم ۹۷۸ هزار و ۱۹ واحد ایستاد. روند نزولی شاخص در روز چهارشنبه هم ادامه داشت و در این روز نیز شاخص کل با ۲۵۹۰ واحد نزول در رقم ۹۷۷ هزار و ۹۷۹ واحد ماند.

معامله‌گران در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه با انجام یک میلیون معامله در هر روز، ارزش معاملات را به ۱۵۷ هزار و ۷۷۰ و ۱۳۳ هزار و ۸۸ میلیارد ریال رساندند.

تبعیت فرابورس از بورس

فرابورس نیز از بورس تبعیت کرد و درحالی که در روزهای شنبه تا دوشنبه صعودی بود، در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه نزولی شد. در روز شنبه شاخص کل این بازار با ۴۰۷ واحد رشد، رقم ۱۰ هزار و ۶۹۴ واحد و در روز یکشنبه با ۳۸۱ واحد صعود، رقم ۱۱ هزار و ۸۴ واحد را ثبت کرد. به عبارت دیگر شاخص کل این بازار برای نخستین مرتبه وارد کانال ۱۱ هزار واحد شد. حرکت این بازار در روز دوشنبه هم بر مدار صعود بود و با ۱۴۱ واحد رشد، در رقم ۱۱ هزار و ۲۲۵ واحد ایستاد.

در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه شاخص کل فرابورس به ترتیب با ۵۴ و ۱۶ واحد ریزش، ارقام ۱۱ هزار و ۱۷۲ و ۱۱ هزار و ۱۴۹ واحد را ثبت کرد.

در فرابورس طی روزهای شنبه تا چهارشنبه به ترتیب ۴۰۵ هزار، ۵۵۲ هزار، ۷۸۶ هزار، ۶۹۴ هزار و ۶۵۹ هزار معامله انجام شد که به ترتیب ۳۸ هزار و ۹۱ میلیارد ریال، ۴۳ هزار و ۸۳۹ میلیارد ریال، ۶۴ هزار و ۶۰۱ میلیارد ریال، ۵۵ هزار و ۶۸۷ میلیارد ریال و ۴۸ هزار و ۵۳۳ میلیارد ریال ارزش داشت.

انتهای پیام/

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید