Performancing Metrics

هشدار وزیر انرژی ترکیه به اسرائیل درباره توقف پروژه‌های برق و انرژی | اتاق خبر
کد خبر: 458794
تاریخ انتشار: 17 آبان 1402 - 09:58
وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد که هیچ مذاکره‌ای درباره پروژه‌های انرژی با اسرائیل انجام نخواهد داد مگر آنکه آتش‌بس در منطقه غزه برقرار شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از تی آر تی ورد، وزیر انرژی ترکیه اعلام کرد: پس از اقدامات وحشیگرانه و بی رحمانه اسرائیل تنها پروژه‌ای که ما می‌توانیم با اسرائیلی ها درباره آن صحبت کنیم، برگرداندن دوباره برق به منطقه غزه است.

آلپ ارسلان بیرقدار، اعلام کرد؛ ترکیه هیچ مذاکره مربوط به انرژی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با اسرائیل انجام نخواهد داد مگر آنکه آتش بس در منطقه غزه فلسطین برقرار شود که در غیر این صورت بی احترامی به برادران و خواهران فلسطینی ماست که در حال حاضر وضعیت وحشیگری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در آنجا تجربه می‌کنند.

وی که روز سه شنبه در کانال تلویزیونی ترکیه صحبت می‌کرد، گفت در شرایط فعلی که بی‌رحمی‌ها و وحشیگری‌های زیادی در منطقه غزه انجام می‌شود، هر گونه مذاکره درباره پروژه‌های انرژی با اسرائیل درواقع بی‌احترامی به انسانیت است.

وزیر انرژی ترکیه با بیان اینکه پس از حملات اسرائیل به منطقه غزه، زندگی در این منطقه متوقف شده است، گفت که تمام تلاش ما این است که برق را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دوباره به منطقه غزه برگردانیم.

وی افزود ما ژنراتور به این منطقه ارسال کرده‌ایم و منتظر هستیم که منطقه مرزی رفح باز شود تا آنها وارد غزه شوند.

بیرقدار تأکید کرد که چگونه می‌توانیم با برق شناور و سیستم‌های موبایلی سیار که ما کشتی انرژی می‌نامیم، به منطقه  غزه کمک کنیم. ما می‌توانیم به مردم این منطقه کمک کنیم تا به زندگی عادی خود برگردند و در این شرایط غیرممکن است بدون وقوع آتش بس مذاکره با اسرائیل داشته باشیم.

بیرقدار تأکید کرد که فلسطین جایگاه ویژه‌ای در قلب ما دارد و تأکید کرد که پروژه‌های عرضه انرژی و برق به این کشور واقع در شرق خاورمیانه طی مذاکراتی از سال 2016 بحث و مذاکره می‌شد.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید