رييس اتحاديه‌ فروشندگان مصالح ساختماني: به جز سيمان بازار مصالح ساختماني آرام است | اتاق خبر
کد خبر: 1184
تاریخ انتشار: 12 تیر 1390 - 10:45

رييس اتحاديه‌ فروشندگان مصالح ساختماني با اشاره به آشفتگي بازار سيمان و نامتعادل‌بودن عرضه و تقاضا اظهار كرد: وضع سيمان خوب نيست و درحال نرخ‌گذاري براي سيمان هستند كه اگر توليد‌كنندگان با سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان به توافق برسند، مشكل حل مي‌شود.

اتاق نیوز ـ محمدجعفر منتظري با بيان اين‌كه كمبود سيمان و عرضه‌ كم آن از سوي توليد‌كنندگان باعث شده 10 ـ 15 روزي است كه وضع سيمان به هم خورده است، تصريح كرد: توليد‌كنندگان سيمان در پي تجديد نرخ سيمان هستند و هر روز با سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان جلسه دارند، اما هنوز به توافق نرسيده‌اند.

وي با اشاره به اين‌كه بازار ديگر مصالح ساختماني آرام است، افزود: توليد‌كنندگان سيمان و سازمان حمايت بر سر قيمت به توافق نرسيدند كه به اميد خدا به‌زودي اين اختلاف حل مي‌شود.

او با بيان اين‌كه قيمت سيمان فرقي نكرد، اما بازار سياه پيدا كرده است، اظهار كرد: قيمت سيمان رقمي نيست و كالايي است كه اگر نباشد نمي‌شود ساخت‌وساز كرد. تاثير قيمت سيمان شايد 5/0 درصد است. توليد‌كنندگان با سازمان حمايت مصرف‌كنندگان و توليد‌كنندگان بالاخره به نتيجه مي‌رسند؛ توليد‌كنندگان هم درست مي‌گويند، هزينه انرژي خيلي زياد است، اما سازمان حمايت مي‌گويد كه بيش از 10 درصد افزايش قيمت نبايد باشد.

منتظري در پايان خاطر نشان كرد كه بايد بر سر نرخ‌گذاري توافق، توليد اضافه و سيمان در بازار به مقدار بيشتري عرضه شود، چرا كه الان با وضعيت كنوني بازار سيمان مقداري متشنج است.

انتهاي پيام

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید