آنفلوآنزای مرغی به فیروزکوه رسید | اتاق خبر
کد خبر: 119758
تاریخ انتشار: 15 تیر 1394 - 12:28
اتاق نیوز: رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از ردیابی آنفلوآنزای مرغی در فیروزکوه و دماوند از سوی سازمان دامپزشکی خبر داد و گفت: ارزان شدن گوشت مرغ در ماه رمضان ارت
اتاق نیوز: رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از ردیابی آنفلوآنزای مرغی در فیروزکوه و دماوند از سوی سازمان دامپزشکی خبر داد و گفت: ارزان شدن گوشت مرغ در ماه رمضان ارتباطی با این بیماری ندارد و ناشی از تولید مازاد بر مصرف است که تا مهر ماه ادامه خواهد داشت.
محمد یوسفی اظهار کرد: پیش از ارزان شدن قیمت گوشت مرغ در بازار نیز هشدارهای لازم به مسئولان داده شد که در ماه رمضان قیمت این محصول با کاهش مواجه خواهد شد اما علیرغم اینکه شرکت پشتیبانی امور دام همه تلاش خود را برای جمع‌آوری بخشی از تولید مازاد کرده است، نمی‌تواند همه مازاد تولید را در راستای ایجاد تعادل عرضه و تقاضا خریداری کند. وی افزود: اگر شرکت پشتیبانی امور دام بخشی از خرید گوشت مرغ را به بهانه تمام شدن تاریخ مصرف آن به ارگان‌ها یا رستوران‌ها می‌دهد در واقع تقاضا را کاهش داده و به ارزان شدن گوشت مرغ و زیان بیشتر مرغداران کمک کرده است. رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی اعلام کرد: در حال حاضر قیمت جوجه یک روزه نیز حدود 300 تومان است در حالیکه مرغداران سال گذشته آن را تا 1500 تومان نیز خریداری کرده بودند و به همین دلیل است که همچنان مرغداران انگیزه ادامه دادن تولید را دارند که به نظر می‌رسد مازاد تولید گوشت مرغ و ارزانی آن در بازار تا مهرماه امسال ادامه داشته باشد. یوسفی گفت: در حالیکه ستاد تنظیم بازار قیمت مرغ کشتار شده را حدود 7000 تومان اعلام کرده است، گوشت مرغ در بازار عمده فروشی کیلویی 4500 تا 5000 تومان معامله می‌شود و قیمت آن در خرده‌فروشی‌ها حدود 6000 تومان است. رییس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی اظهار کرد: سازمان دامپزشکی همه تلاش خود را برای جلوگیری از گسترش شیوع بیماری آنفلوآنزای مرغی در شمال کشور به کار گرفته و در این راستا دستورالعمل‌های بسیاری مانند ممانعت از خروج مرغ زنده از این استان را به اجرا گذاشته است. وی افزود: ظرفیت کشتارگاهی استان مازندران به اندازه‌ای نیست که همه تولید گوشت مرغ این استان را پوشش دهد و باید مقداری از مرغ پرورش یافته از این استان به صورت زنده به استان‌های همجوار مانند تهران برای کشتار منتقل شود، چرا که در استان تهران برخلاف دیگر استان‌ها ظرفیت کشتارگاهی بالایی وجود دارد و از 35 کشتارگاه مرغ گوشتی حدود سه کشتارگاه تولید پایتخت را پوشش می‌دهد. یوسفی اعلام کرد: سازمان دامپزشکی اخیرا در فیروزکوه و دماوند یک نمونه آنفلوآنزای مرغی را در مرغ‌های خانگی مشاهده کرده که در حال انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از انتشار این بیماری در مناطق اطراف آن است.
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید