کاهش 7 درصدی قیمت سیستم های گرمایشی | اتاق خبر
کد خبر: 153655
تاریخ انتشار: 20 مهر 1394 - 11:31
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع تهران در رابطه با وضعیت تولید داخلی لوازم شوفاژ در آغاز فصل سرما گفت: امسال در مقایسه با سال قبل به دلیل پیشی گرفتن ع

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع تهران در رابطه با وضعیت تولید داخلی لوازم شوفاژ در آغاز فصل سرما گفت: امسال در مقایسه با سال قبل به دلیل پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا شاهد کاهش 7درصدی قیمت سیستم های گرمایشی هستیم.

محمد باقر معتمد در گفت و گو با اتاق نیوز با بیان اینکه لوازم شوفاژ امسال با کاهش 7 درصدی مواجه شده است، اعلام کرد:  سال گذشته  تقاضای بالای مصرف کننده  تولیدکنندگان لوازم شوفاژ را ترغیب به افزایش خط تولید کرد این موضوع منجر به معکوس شدن عرضه و تقاضا شده است.

وی تصریح کرد: پیشی گرفتن عرضه بر تقاضا منجر به ایجاد فضایی رقابتی در میان تولیدکنندگان داخلی شده است.

این میزان تولید بالا در کنار گرم نگه داشتن بازار رقابتی ایجاد اشتغال زایی می کند چراکه به تبع بالا رفتن تولید نیاز به کارگر نیز افزایش می یابد.

معتمد با تأکید بر این نکته که این صنف وضعیت مطلوبی دارد، افزود: در این میان تنها کسی که سود می کند مصرف کننده است؛ به دلیل وجود انواع برندها حق انتخاب دارند و برخلاف سایر صنوف،کالاهایی که در این صنف عرضه می شود؛ در انحصار یک سری نام های خاص نیست و این تنوع برند منجر به تنوع در قیمت و کیفیت را نیز می شود.

وی در خصوص حضور برندهای خارجی در بازار شوفاژ ایران عنوان کرد: حضور برندهای خارجی بسیار کمرنگ است چرا که برندهای ایرانی علاوه بر این که در میان مردم شناخته شده هستند و از کیفیت مناسبی برخوردارند البته واردات محدود برندهای خارجی نیز در این موضوع بی نتیجه نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم شوفاژ و تهویه مطبوع تهران در رابطه با پیگیری قاچاق کولرهای گازی که در فصل گذشته اعلام کرد: بحث قضایی ماجرا هم چنان در جریان است و مأموران نیروی انتظامی در حال پیگیری آن هستند اما این موضوع تنها با پیگیری قضایی بی فایده است؛ باید در این خصوص اطلاع رسانی کرد تا مردم متوجه شوند در نهایت آن ها هستند که ضرر می کنند چون این اجناس به دلیل نداشتن خدمات پس از فروش ندارند.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید