تخصیص ارز 2 میلیارد دلاری برای واردات انحصاری نبود | اتاق خبر
کد خبر: 181133
تاریخ انتشار: 11 آذر 1394 - 00:41
بر اساس مصوبه دویست و سی و یکمین جلسه شورای رقابت، امتیاز ویژه تخصیص ارز 2 میلیارد دلاری برای واردات نهاده از نظر این شوار انحصاری دانسته نشد....

بر اساس مصوبه دویست و سی و یکمین جلسه شورای رقابت، امتیاز ویژه تخصیص ارز 2 میلیارد دلاری برای واردات نهاده از نظر این شوار انحصاری دانسته نشد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم، شورای رقابت در دویست و سی و یکمین جلسه خود که به منظور بررسی پرونده اعطای امتیاز ویژه  ( تخصیص ارز دو میلیارد دلاری ) به شرکت های دولتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده بود این قرار داد را انحصاری ندانست. مصوبات این جلسه به شرح زیر است.

در خصوص شکایت اعطای امتیاز ویژه ( تخصیص ارز دو میلیارد دلاری ) به شرکت های دولتی وابسته به وزارت جهاد کشاورزی، شورا پس از استماع اظهارات آقای دکتر توکلی (نماینده محترم مجلس شورای اسلامی)(شاکی) و آقای دکتر بخشنده (معاون محترم برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی)(نماینده مشتکی عنه) با مطالعه مستندات موجود و با توجه به اینکه واردات صورت گرفته سهم ناچیزی از کل بازار را در اختیار داشته، موجب تسلط و یا اخلال در رقابت نمی گردد.

همچنین از حیث لطمه جدی به دیگر فعالان بازار نیز مستنداتی ارائه نگردیده است.لذا تخلفی از احکام مربوط به مواد فصل نهم قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی توسط شورا احراز نگردیده است.

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید