قانون رفع تداخلات ارضی در استان هرمزگان اجرا می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 301258
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 09:50
رئیس جهاد کشاورزی هرمزگان:
رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از اجرای قانون رفع تداخلات ارضی در استان هرمزگان خبرداد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان از اجرای قانون رفع تداخلات ارضی در استان هرمزگان خبرداد.

ناصر حیدری پوری در جمع خبرنگاران به اشکالات ایجاد شده در سال‌های گذشته در راستای اجرای قوانین اراضی استان و کشور اظهار داشت: ابهامات و بعضا تعارضاتی بین مردم و دولت برای مالکیت اراضی بوجود آمد به همین دلیل دولت و مجلس بر اساس این قانون، وزارت جهاد کشاورزی و سازمان ثبت اسناد و املاک را برای تشخیص اراضی، بررسی ادعاهای مردم و رفع تعارضات و تداخلات از اراضی اختلافی، مکلف کرده است.

وی در ادامه از اجرای آیین نامه اجرایی تبصره سه الحاقی ماده 9 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی موضوع ماده 54 قانون و رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقاء نظام مالی کشور در استان هرمزگان خبرداد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان گفت: درصددیم تا با هماهنگی لازم بین عوامل اجرایی مربوطه در استان، خدمات لازم را براساس قانون و آیین نامه‌های مربوطه به مردم ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه کمیسیون استانی رفع تداخلات اراضی در استان در راستای اجرای قانون ماده 54 رفع موانع تولید و آیین نامه مربوطه راه اندازی شده است گفت: این قانون به مدت 2سال و برای روشن شدن موضوعات و حل مشکلات مردم در استان اجرا می شود.

حیدری پوری در پایان اظهارامیدواری کرد: مالکین اراضی در روستاها با اجرای این قانون، با دقت مشخص شوند و از طرف دیگر، حقوق دولت برای رفع تصرف اراضی ملی و دولتی دفاع و دست متصرفین انفال کوتاه و همچنین موانع تولید در بخش کشاورزی استان مرتفع شود.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید