عربستان درپی شکست های مکرر آیت الله نمر را به شهادت رساند | اتاق خبر
کد خبر: 307716
تاریخ انتشار: 20 دی 1394 - 04:13
آیت الله علوی گرگانی:
آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از استادان برجسته حوزه علمیه قم گفت: عربستان درپی شکست های مکرر در منطقه آیت الله نمر را به شهادت رساند.

اتاق خبر- آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی از استادان برجسته حوزه علمیه قم گفت: عربستان درپی شکست های مکرر در منطقه آیت الله نمر را به شهادت رساند.

بنابراین گزارش آیت الله علوی گرگانی عصر چهارشنبه در دیدار حجت السلام شیخ اکرم الکعبی دبیرکل مقاومت اسلامی نجباء عراق، با اشاره به شهادت شیخ نمر عنوان کرد: عربستان سعودی شکست‎های زیادی را در منطقه متحمل شد که به تلافی آن، آیت الله نمر را با غضب به شهادت رساند.

این استاد برجسته حوزه خاطرنشان کرد: فشارهای زیادی پس از شهادت شیخ نمر بر شیعیان عربستان وارد می شود و شرایط سختی در شهرهای شیعه نشین وجود دارد.

وی افزود:عربستان سعودی حمایت‎های فراوانی از تکفیری‎ها دارد، ما دعا می کنیم پیروزی مجاهدان مقاومت اسلامی در برابر داعش و تکفیر تحقق یابد.

آیت الله علوی گرگانی در خصوص اهمیت مقابله با داعش و تکفیر نیز تصریح کرد: موفقیت‎های زیادی از مقابله گروه‎های مقاومت با داعش به گوش می رسد که در آن گروه‎های تروریستی در عراق و سوریه با شکست مواجه شده‎اند.

وی اظهار کرد: آمریکا نیز با حمایت از گروه‎های تروریستی در منطقه در جهت تفرقه و اختلاف افکنی میان کشورهای اسلامی تلاش می کند و این امر بیانگر دخالت دولت آمریکا در کشورهای منطقه است.

این مرجع تقلید بیان کرد: اگر موصل از دست تکفیر خارج شود لطمه بزرگی به تروریست‎ها وارد می شود و آنها را در مسیر نابودی قرار می‎گیرن

وی با اشاره به دخالت‎های کشور ترکیه خاطرنشان کرد: ترکیه اقدامات منافقانه‎ای را در پیش گرفته است حمایت‎های ترکیه به تکفیر قدرت می دهد و اگر این کشور دست از تزویر و نفاق برمی داشت کمک‎های ارسالی به داعش کاهش می یافت.

آیت الله علوی گرگانی افزود: ترکیه در منطقه با صهیونیست‎ها و گروه‎های تروریستی کنار آمده‎ و این موضع مقابله با تکفیر در منطقه را مشکل ساخته است و به سوریه ضربه می زند همچنین ترکیه به عراق تجاوز کرده و وارد خاک این کشور شده است.

وی عنوان کرد: سازمان ملل نیز با عملکرد متناقض خود حمایتی از مردم مظلوم سوریه انجام نمی دهد در حالی که از تکفیری‎ها حمایت می کنند.

این استاد حوزه خاطرنشان کرد: وحدت میان کشورهای اسلامی می تواند جریان تکفیر را ریشه کن سازد ما امیدواریم با این وحدت بتوان در جهت مقابله با تکفیر و گسترش اسلام حقیقی موفق باشیم.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید