افزایش نقش ایران در بازار حمل و نقل دریایی در سال جاری میلادی | اتاق خبر
کد خبر: 309747
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 18:42
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش با تاکید بر نقش و تاثیرگذاری ایران در بازار حمل ونقل دریایی دنیا،گفت: در سال ۲۰۱۶ میلادی تقاضا برای حمل و نقل دریایی افزایش می یابد.

اتاق خبر: علی اکبر صفایی در مراسم شصتمین سال تاسیس شرکت ملی نفتکش با یادآوری این که شرکت در سال 2000 میلادی به بخش خصوصی واگذار شد، افزود: در سال 2010 میلادی توسعه ای بزرگ در ظرفیت ناوگان شرکت در دستور کار قرار گرفت و در سال 2014 میلادی شرکت ملی نفتکش به عنوان بزرگترین ناوگان نفتکش دنیا معرفی شد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان این که مشتریان ما شرکت های بزرگ دنیا هستند، تصریح کرد: هم اکنون شرکت دارای  62 فروند تانکر با ظرفیت 15.4 میلیون تن  است.

وی با اشاره به وجود انواع مختلف کشتی در ناوگان شرکت ملی نفتکش بیان کرد: بر اساس برنامه 5 ساله استراتژیک،تاکید بر منابع انسانی به عنوان بزرگترین ارزش، ایمنی بالای دریانوردان حتی بالاتر از استاندارهای بین المللی، اقتصاد مقاومتی و... از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته است.

مدیر عامل شرکت ملی نفتکش یادآور شد: 30 درصد حمل ونقل دریایی دنیا مربوط به حمل ونقل محموله های نفتی و مشتقات آن است.

صفایی  با اشاره به افزایش تقاضا برای حمل و نقل دریایی دنیا در سال 2016 میلادی گفت: با توجه به برنامه های توسعه ای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت کشورمان در حوزه حمل ونقل دریایی تاثیرات مهم خودش را می گذارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید