نگرانی سنا از فروپاشی ائتلاف نظارت بر برجام | اتاق خبر
کد خبر: 311397
تاریخ انتشار: 3 بهمن 1394 - 16:53
واحد مرکزی خبر نوشت: رئیس کمیته روابط خارجی سنا در مورد سهل انگاری ائتلاف در نظارت بر توافق هسته ای ابراز نگرانی کرد.

اتاق خبر - به گزارش روزنامه تایمز آو اسرائیل چاپ فلسطین اشغالی، باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا ابراز نگرانی کرد که ائتلاف بین المللی مسئول نظارت بر متعهد ماندن ایران به  توافق برجام، از بین برود.

کورکر گفت: پس از آن که شورای امنیت سازمان ملل به اقدام اخیر ایران در نقض قطعنامه این شورا در مورد ممنوعیت آزمایش موشکی بالستیک توجهی نکرد و از آن جایی که کشورهای اروپایی روابط تجاری با جمهوری اسلامی برقرار کرده اند، بعید به نظر می رسد یک ائتلاف بین المللی به تخلفات دیگر ایران واکنش موثری نشان بدهد.

کورکر پس از آن که برنامه جامع اقدام مشترک موسوم به برجام در سپتامبر 2015 در کنگره رای آورد، گفت از این کمیته برای نظارت جدی بر اجرای آن استفاده می کند و احتمالا اگر ایران شرایط این توافق را نقض کند، تحریم های جدیدی بر ضد این کشور اعمال خواهد کرد.

وی افزود: من فکر می کنم همه ما نگران نحوه تاثیر این توافق بر منطقه هستیم. تردیدی نیست که دوستان ما در منطقه معتقدند تغییر ساختار منطقه بستگی به چگونگی رویکرد دولت باراک اوباما در منطقه دارد و هر دو جناح در این کمیته، به شدت نگران این مسئله هستند. ما می خواهیم مانع آن شویم تا ایران پس از دریافت مقادیر زیادی پول کارهایی که همه ما را نگران کرده است، انجام ندهد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید