ظرفیتهای اینترنت پرسرعت بیش از تقاضاهاست | اتاق خبر
کد خبر: 312833
تاریخ انتشار: 8 بهمن 1394 - 19:07
معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری گفته است ظرفیت اپراتورهای فعلی ارائه‌دهنده سرویس اینترنت باند پهن بسیار بالاتر از تعداد مشترکین آنهاست.

اتاق خبر: با توجه به بسترهای ارتباطی موجود، توسعه آنها و تنوع پروانه‌های صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات، اکنون به گفته مسوولان مربوطه، دسترسی به سرویس اینترنت پرسرعت، بدون محدودیت در واگذاری برای متقاضیان فراهم شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ در این باره چندی پیش غلامرضا داداش‌زاده با اشاره به اینکه ظرفیت اپراتورهای فعلی ارائه‌دهنده سرویس اینترنت باند پهن بسیار بالاتر از تعداد مشترکین آنهاست، گفته بود که در استان تهران، شرکتهای خدمات انتقال داده‌ها (PAP) و شرکت مخابرات ایران، دو میلیون و ۱۷۰ هزار و ۵۷۱ پورت پرسرعت سیمی نصب کرده‌اند در حالیکه تنها یک میلیون و ۶۸۶ هزار نفر متقاضی دریافت سرویس بوده و سرویس مورد نظر خود را دریافت کرده‌اند.

البته در مواردی که کیفیت سرویس ارائه شده به مشترکین از شاخصهای تعیین شده پائین‌تر باشد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در مورد توقف فروش سرویس اپراتور تا زمان ارتقای پهنای باند اقدام می‌کند.

بر این اساس در حال حاضر در شش استان کرمان، فارس، ایلام، بوشهر، هرمزگان و کردستان توقف فروش اعمال شده است. در مواقع اعمال توقف فروش یا مواردی که لازمه ارائه سرویس، انجام توسعه زیربنائی بخش ICT است، سرویسهای دسترسی به باند پهن شامل وایمکسWi-Fi، ۳G و ۴G به عنوان سرویسهای جایگزین قابل استفاده است.

بر این اساس مشترکان درصورت مشاهده تخلف در ارائه سرویس اینترنت پرسرعت می‌توانند از طریق سامانه پاسخگوئی به شکایات ۱۹۵ و پایگاه اینترنتی www,۱۹۵.ir شکایات خود را ثبت کنند تا از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی بررسی و پیگیری لازم انجام شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید