Performancing Metrics

برای مدرسه تبلت بهتر است یا گوشی؟ | اتاق خبر
کد خبر: 453403
تاریخ انتشار: 21 تیر 1401 - 23:04
از زمانی‌ که ویروس کرونا باعث مجازی شدن آموزش‌ها شده است، تقریبا تمام دانش‌آموزان به یک دستگاه هوشمند برای درس خواندن نیاز پیدا کرده‌اند.

 

از زمانی‌ که ویروس کرونا باعث مجازی شدن آموزش‌ها شده است، تقریبا تمام دانش‌آموزان به یک دستگاه هوشمند برای درس خواندن نیاز پیدا کرده‌اند. این موضوع باعث به‌ وجود آمدن این سوالات شده است که آیا خرید تبلت برای آموزش خوب است؟ اصلا چرا تبلت برای دانش‌آموزان بهتر از گوشی است؟ در این مطلب به بررسی پاسخ این سوالات می‌پردازیم.

برای مدرسه گوشی مناسب است یا تبلت؟

برای تشخیص این‌که آیا گوشی مناسب مدرسه است یا تبلت باید سن دانش‌آموز را درنظر داشته باشید. برای مثال،‌ خرید گوشی برای کودکان دبستانی به‌ هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود،‌ حتی اگر آن گوشی صرفاً برای مدرسه خریداری شده باشد. در این سنین،‌ بهتر است که به‌ جای خرید گوشی، یک تبلت خانوادگی تهیه کنید تا کودک شما با آن مدرسه خود را پیش ببرد و در عین حال، احساس مالکیت زیادی نسبت به آن نداشته باشد. نداشتن احساس مالکیت باعث می‌شود تا دست پدر و مادر برای کنترل فعالیت‌های کودک با تبلت بازتر باشد.

 

اما در‌صورتی‌که فرزند شما در سن بالاتر از 15 سال قرار دارد، می‌توانید خرید گوشی را به‌عنوان یک گزینه مدنظر داشته باشید. البته نوجوانان در این سنین هم نیاز به نظارت و کنترل دارند که این موضوع با خرید تبلت آسان‌تر انجام می‌گیرد. در برخی از کشورها مانند آلمان، کارشناسان تشخیص داده‌اند که دسترسی کودکان زیر 14 سال به گوشی هوشمند ممنوع است. با توجه به این موضوع شاید بتوان گفت که خرید تبلت برای مدرسه انتخاب بهتری است.

چرا تبلت برای دانش‌آموزان بهتر از گوشی است؟

مواردی که در زیر آورده‌ایم دلایلی هستند که ثابت می‌کنند چرا تبلت برای دانش آموزان بهتر از گوشی است:

  • هزینه پایین‌تر تبلت‌ها: هزینه تبلت‌ها نسبت به گوشی‌ها بسیار پایین‌تر است. این موضوع در ایران بسیار اهمیت پیدا می‌کند، چرا که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با پرداخت مناسب یک گوشی پایین‌رده تهیه کنند. درصورتی‌که می‌توان با پرداخت همان مبلغ یک تبلت با قابلیت‌های پیشرفته خریداری کرد.
  • شارژدهی طولانی‌تر تبلت‌ها: این موضوع ثابت شده است که تبلت‌ها نسبت به گوشی‌ها عمر باتری طولانی‌تری دارند. از طرف دیگر این دستگاه‌ها کمتر به شارژ نیاز پیدا می‌کنند که این موضوع می‌تواند برای درس خواندن از طریق تبلت بسیار مفید باشد.
  • پشتیبانی از قلم و کیبورد: در بین گوشی‌های هوشمند، تعداد محدودی وجود دارند که از قلم پشتیبانی می‌کنند. این در حالی است که بسیاری از تبلت‌ها قابلیت پشتیبانی از قلم و کیبورد را ارائه می‌دهند. با استفاده از قلم دانش‌آموزان می‌توانند به‌راحتی نوت‌برداری کنند. همچنین، اتصال کیبورد به این دستگاه‌ها به دانش‌آموزان کمک می‌کند که پروژه‌های مختلف درسی را راحت‌تر اجرا کنند و مجبور نباشند که به مدت طولانی با کیبورد صفحه‌نمایش تبلت تایپ کنند.
  • اجرای چندین کار به‌طور همزمان: از آنجایی که صفحه‌نمایش تبلت‌ها بسیار بزرگتر است، اجرای همزمان چندین کار توسط آنها آسان‌تر انجام می‌شود. در این دستگاه‌ها شما می‌توانید با نصف کردن صفحه به دو کار متفاوت بپردازید. در برخی از تبلت‌ها حتی امکان نصف کردن صفحه به سه بخش هم فراهم شده است. در بخش آموزش،‌ این قابلیت شرایط خوبی فراهم می‌کند تا دانش‌آموز همزمان با تماشای ویدیو درسی، نوت برداری کند.
  • صفحه نمایش بزرگتر: مهم‌ترین دلیل اینکه تبلت برای دانش آموزان بهتر از گوشی است، به صفحه نمایش این دستگاه‌ها مربوط می‌شود. در این دستگاه‌ها نوشته‌ها کاملا درشت نشان داده می‌شوند که این موضوع برای سلامت چشم بسیار اهمیت دارد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید