33 نفر نامزد نهایی مجلس خبرگان رهبری از استان تهران اعلام شد | اتاق خبر
کد خبر: 316648
تاریخ انتشار: 22 بهمن 1394 - 14:35
چاوشی:
رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: ‌170 داوطلب از استان تهران کاندید مجلس خبرگان رهبری بودند که در نهایت 33 نفر نامزد نهایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از استان تهران رسما از سوی شورای نگهبان اعلام شده است.

‌به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، سیدشهاب الدین چاوشی رئیس ستاد انتخابات استان تهران گفت: اسامی 33 نامزد نهایی مجلس خبرگان رهبری از سوی شورای نگهبان به مرکز حوزه انتخابیه استان ابلاغ شده است و فرمانداری تهران حداکثر تا پایان وقت اداری امروز(21 بهمن ماه) طی آگهی اسامی آنها را منتشر خواهد کرد.

چاوشی افزود:‌ کد انتخاباتی داوطلبان مذکور که در سایت فرمانداری تهران درج شده است، در لیست نامزدهای تایید شده در روز انتخابات در محل شعب اخذ رای نصب و در معرض دید رای دهنگان قرار خواهد گرفت.به گفته رئیس ستاد انتخابات استان تهران، از میان نامزدهای مجلس خبرگان فقط اسامی 16 نفر توسط رای دهندگان در استان تهران در تعرفه رای نوشته خواهد شد.

وی با اشاره به زمان قانونی آغاز تبلیغات نامزدهای مجلس خبرگان تصریح کرد:‌ زمان قانونی برای تبلیغات نامزدهای تایید شده برای انتخابات خبرگان از ابتدای روز 22 بهمن ماه آغاز و به مدت دو هفته تا پایان روز 5 اسفندماه ادامه خواهد داشت.

چاوشی  با اشاره به اعضای کمیسیون بازرسی تبلیغات خبرگان عنوان کرد: این کمیسیون از مدتی قبل به ریاست استاندار تهران،رئیس کل دادگستری استان، رییس هیات نظارت استان و رئیس شبکه استانی صدا و سیما است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران افزود:‌ صدا و سیما موظف به برنامه ریزی،تهیه و پخش نظرات نامزدهای انتخاباتی خبرگان به طور یکسان از شبکه جدیدالتاسیس تهران است.

وی در پایان گفت:‌پوسترها و بنرهای تبلیغاتی نامزدها در محل های مشخص شده نصب و طبق آیین نامه اجرایی قانون انتخابات خبرگان اندازه بنرها نباید از  70*100بزرگتر باشد  در غیر اینصورت فرمانداری ها مکلف به جمع آوری تبلیغات غیرمجاز هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید