پیش‌روی ارتش سوریه تا ۷ کیلومتری شهر الباب؛ داعش مردم را به گروگان گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 316866
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 11:16
/عملیات نصر حلب در شرق استان/
تروریست‌های داعش مانع از خروج مردم شهر «الباب» در استان حلب، می‌شوند؛ این در حالی است که ارتش سوریه و نیروهای مقاومت به هفت کیلومتری شهر رسیده‌اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، مردم شهر «الباب» به عنوان دومین شهر بزرگ استان حلب، این روزها از سوی تروریست‌های داعش به گروگان گرفته شده‌اند، یا باید به اجبار در کنار آن‌ها با ارتش سوریه بجنگند یا به عنوان سپر انسانی مقابل گلوله‌ها قرار گیرند.

از زمان آغاز پیشروی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت در استان حلب، افراد بین 14 تا 40 باید به طور اجباری به جنگجویان داعش بپویندند و فقط افراد پیری که مریض هستند یا کسانی که مجوز خروج از «پلیس اسلامی» شهر را داشته باشند، می‌توانند شهر  را ترک کنند.

بسیاری سعی دارند به طور مخفیانه از شهر فرار کنند، اما فقط تعداد کمی از آن‌ها موفق به این کار می‌شوند که آنان هم باید از مناطق صعب‌العبور با درد و رنج فراوان صورت بگیرد.

«رنا» دختر 10 ساله اهل «الباب» که با خانواده‌اش توانسته از شهر فرار کند و خود را به مرز ترکیه برساند، به رادیو «روزنه» (وابسته به معارضان) می‌گوید: از دست داعش فرار کردیم و تلاش داریم وارد ترکیه بشویم، اما هنوز نتوانسته‌ایم. ترکیه مرز را بسته است.

 

به گزارش رادیو روزنه، تروریست‌های داعش پیرامون شهر را با موانع بسته‌اند؛ مخصوصا سمت منتهی به شهر «الراعی»، شهری که دروازه ترکیه محسوب می‌شود.

سکونت اجباری مردم شهر الباب، از سوی داعش، در حالی است که نیروهای دولتی سوریه و مقاومت در قالب عملیات «نصر» حلب، پس از تسلط بر روستای «عیشه» به هفت کیلومتری شهر الباب رسیدند.

تا رسیدن به این شهر، ارتش سوریه صرفا دو روستا و یک شهرک دیگر مقابل خود دارد؛ روستاهای «ابوطلطل» و «البطوشیه» و شهرک «تادف».

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید