برجام توانمندی یا اراده ما برای پاسخدهی به اقدامات ثبات‌زدای ایران را محدود نمی‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 316898
تاریخ انتشار: 23 بهمن 1394 - 14:47
استفان مول:
مسئول آمریکایی امور هماهنگی اجرای برجام روز پنجشنبه گفت رفع تحریم‌ها علیه ایران تنها تا زمان پایبندی این کشور به این سند توافق هسته‌ای خواهد بود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، استفان مول، هماهنگ‌کننده آمریکایی «برجام» روز پنجشنبه در نشستی در کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا درباره اجرای این سند توافق هسته‌ای اظهار نظر کرد. 

وی در بخشی از اظهارات آغازین خود گفت که رفع تحریم‌ها علیه ایران به پایبندی ایران به برجام وابسته است. 

«مول» با تشریح اینکه به تعهدات مختلفش در سند «برجام» پایبند بوده گفت: «اما می‌خواهم تأکید کنم که علی‌رغم این، این رفع تحریم‌های مرتبط با هسته‌ای، به تداوم پایبندی ایران به تعهداتش تحت برجام وابسته است.»

این مقام آمریکایی همچنین با بیان اینکه تمامی تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران پابرجا خواهند ماند گفت: «برجام، به هیچ وجه توان یا اراده ام برای استفاده از ابزارهایمان جهت پاسخدهی به فعالیت‌های ثبات‌زدای ایران را محدود نمی‌کند.»

«مول» گفت به همین دلیل است که متحدان واشنگتن و کشورهای سرتاسر جهان، زا این توافق هسته‌ای حمایت می‌کنند. او گفت این توافق «تهدید ایران مسلح به سلاح هسته‌ای را از بین می‌برد، ابزارهایی بی‌سابقه در اختیار جامعه بین‌المللی جهت حصول اطمینان از صلح‌آمیز ماندن برنامه هسته‌ای ایران قرار می‌دهد و توان ما برای پاسخدهی به اقدامات ثبات‌زدای ایران را محدود نمی‌کند.»

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید