تخلف برخی ستادهای انتخاباتی نامزدها در اولین روز تبلیغات | اتاق خبر
کد خبر: 319117
تاریخ انتشار: 30 بهمن 1394 - 09:50
فرماندار کرج گفت: اولین روز تبلیغات کرج با تخلفات برخی ستادهای نامزدهای خبرگان و مجلس شورای اسلامی همراه بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، دکتر محمدتقی ایرانی شامگاه گذشته با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روز ۲۹ بهمن ماه اولین روز تبلیغات رسمی نامزدهای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بود که از همان ساعات ابتدایی پنجشنبه با نصب بنرهای بزرگ و بر خلاف قانون انتخابات در سطح شهر چهره ای نامناسب به فضای عمومی کرج داد.

و در ادامه به جلسه هم اندیشی با نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: در این جلسه تذکرات لازم برای رعایت قانون داده شد اما متاسفانه در اولین روز تبلیغات شاهد تخلفات گسترده ای هم از سوی برخی از ستادهای نامزدهای خبرگان و هم ستادهای نامزدهای مجلس شورای اسلامی بودیم.

ایرانی ادامه داد: بر اساس ماده ۵۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی استفاده از هرگونه پلاکارد، پوستر، دیوار نویسی و کاروان های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از محیط سخنرانی و امثال آن به استثنای عکس برای تراکت و زندگی نامه و جزوه و هم چنین سخنرانی و پرسش و پاسخ از طرف نامزدهای انتخاباتی و طرفداران آنان ممنوع است.

فرماندار کرج یادآور شد: هم چنین بر اساس تبصره ۲ همین ماده ۵۷ نصب و الصاق عکس و پوستر ممنوع است و چاپ عکس صرفاً محدود به زندگی نامه، جزوه، بروشور و کارت حداکثر در قطع ۱۰ × ۱۵ مجاز است نصب بنر و پارچه در محل ستادهای اصلی نامزدها به تفکیک برادران و خواهران مجاز است.

به گفته ایرانی تخلف از مفاد این تبصره توسط چاپخانه ها هم مستوجب ۳ تا ۳۰ روز محکومیت زندان خواهد بود.

وی از نامزدهای انتخاباتی خواست با رعایت قانون، مجریان را در برگزاری انتخابات قانونمند کمک کنند و گفت: ما موظف  هستیم با متخلفان برخورد کنیم در مرحله اول عوامل اجرایی کمیته امحاء ستاد انتخابات کرج آثار تبلیغات غیر قانونی را محو و پاکسازی خواهد کرد و از این تخلفات عکس و فیلم و نمونه تخلفات ضبط و  ثبت، به هیات نظارت و شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات در دادسرای کرج ارجاع خواهد شد.

ایرانی در پایان گفت: نسبت به کسانی که چهره شهر را نازیبا می کنند و با عدم رعایت قانون سبب اشاعه منکر می شوند بی توجه نیستیم چرا که مقام معظم رهبری یکی از شاخص های انتخاب اصلح را هم قانونمداری معرفی فرموده اند و مردم قطعاً در انتخاب اصلح به این مسائل توجه خواهند داشت.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید