برگزاری سمینار آموزشی تشریح فرصت های اقتصادی ایتالیا | اتاق خبر
کد خبر: 320135
تاریخ انتشار: 4 اسفند 1394 - 04:47
سمینار تشریح فرصت های اقتصادی ایتالیا صبح روز دوشنبه سوم اسفند ماه سال جاری توسط یکی از اساتید حقوق و مالیات دانشگاه فرارا ایتالیا برای اعضاء و فعالان اقتصادی ایران، در محل اتاق بازرگانی کشورمان برگزار شد.

اتاق خبر: تشریح تغییر و تحولات اقتصاد ایتالیا، توضیح سیستم مالیات بر ارزش افزوده و سیستم گمرکی این کشور، عناوین اصلی و اهداف این سمینار بود که به صورت اسلاید ارائه شد.

بنا بر این گزارش به نقل از اتاق ایران؛ گریجی استاد حقوق و مالیات دانشگاه فرارا با اشاره به سیستم مالیاتی ایتالیا اظهار داشت: عدم محدودیت برای سرمایه،مالیات 5 / 27 درصدی ومالیات برارزش افزوده بانرخ استاندارد 22 درصد از مزایای سیستم مالیاتی ایتالیا است.

گریجی افزود: ایتالیا تحت نظر قوانین استاندارد اتحادیه اروپا عمل می‌کند که یک سیستم هماهنگ در کل قاره اروپا است. بعضی از وظایف موجود توسط این اتحادیه تعیین شده و عوارض و هزینه های گمرکی در کل قاره اروپا یکسان است.

این استاد دانشگاه با اشاره به مصوبه قانونی 147 ایتالیا اعلام کرد: معافیت شعبه ها و نمایندگی های شرکت های ایتالیایی در ایران، تعویق مالیاتی برای سود شرکت درخارج از کشور، حذف بسیاری از مقررات ضد مالیاتی و سیستم قوانین بین المللی برای سرمایه گذاران خارجی و داشتن یک نظام قانون‌مند، از مواردی است که همکاری با ایتالیا را جذاب تر می کند.

وی با برشمردن بعضی از قوانین بین المللی و دیگر پارامترهای مهم در اقتصاد ایتالیا، فرصت های سرمایه گذاری و همکاری‌های مشترک بین ایران و ایتالیا را مورد بررسی قرار داد.

گفتنی است در پایان این سمینار آموزشی، پرسش های شرکت کنندگان و فعالان اقتصادی ایرانی مطرح و پاسخ آنها ارائه شد.

94109

نظرات
ADS
ADS
پربازدید