عضو لیست خبرگان مردم: از زبان من دروغ نوشتند | اتاق خبر
کد خبر: 320582
تاریخ انتشار: 5 اسفند 1394 - 02:29
ایلنا نوشت: در پی انتشار یک مصاحبه و انتساب سخنانی به آیت الله سید هاشم حمیدی، این کاندیدای خبرگان رهبری گفت: برخی مطالب نقل شده از من غیردقیق است.

اتاق خبر - آیت الله سید هاشم حمیدی با اشاره به نقل قولی منتسب به ایشان اظهار داشت: از جملهٔ بخشی نقل شده که مبنی بر اینکه «حاضر شدند در ازای قرار دادن نامم، برخی هزینه‌های تبلیغاتی مرا پرداخت کنند اما من راضی نشدم» که این جمله نادرست است.

او در خصوص نقشه پیچیده رسانه‌های بیگانه در توصیه به رای دادن به یک لیست یا رای ندادن به لیست دیگر برای مصادره به مطلوب نتیجه انتخابات یا تشکیک در آن و اختلاف‌افکنی در کشور گفت: خدا روح امام (ره) را شاد کند که فرمود هر وقت خارجی‌ها از ما تعریف کردند، باید شک کنیم. خارجی‌ها به خاطر خدا تعریف از ما نمی‌کنند. آنها دشمن ما بوده‌اند و دشمنی هم کرده و می‌کنند و تاییدهای آن‌ها جای شک و شبهه دارد.

آیت‌الله حمیدی با ردّ اقدامات برخی، در انگلیسی خواندن کاندیداهای مورد تایید شورای نگهبان اظهار کرد: این کار نه به صلاح است و نه مطابق تقوای سیاسی؛ البته اگر رسانه‌های بیگانه گفتند به افرادی رای بدهید، این افراد باید دفاع و تصریح کنند که ما رای این‌ها را نمی‌خواهیم.

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر لزوم التزام به اخلاق سیاسی در انتخابات تاکید کرد: اولا باید مراقب باشیم کسی را تخریب نکنیم. ثانیا ما در میان کاندیدا‌ها اصلح داریم و صالح، ضمن اینکه همه افراد مورد تایید شورای نگهبان صالح هستند و ما باید از میان آنها اصلح را انتخاب کنیم.

او متذکر شد: خصوصیت مجلس خبرگان این است که فرد باید از نظر علمی فقیه باشد. در مجلس شورا ممکن است اقتصاددانی که فقه نمی‌داند، هم مفید باشد، اما در مجلس خبرگان همه باید فقیه باشند و اجتهاد داشته باشند.

آیت‌الله حمیدی در پایان با توصیه همه مردم به حضور حداکثری در انتخابات، از رسانه‌ها خواست تاکیدهای مقام معظم رهبری در این باره را به مردم ابلاغ کنند.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید