احتمال صدور حکم سنگین علیه روحانی عربستانی به جرم دفاع از مقاومت | اتاق خبر
کد خبر: 327622
تاریخ انتشار: 5 فروردین 1395 - 01:40
تسنیم نوشت: منابع سعودی از آغاز بررسی پرونده شیخ حسین الراضی از علمای شیعه عربستان در دادگاه آل سعود به سبب خطبه‌ اخیر وی در حمایت و تمجید از جنبش مقاوم و مردمی حزب الله لبنان خبر دادند.

اتاق خبر - روزنامه عکاظ سعودی نوشت شورای تحقیق و دادستانی کل سعودی بررسی مسئله حسین الراضی را که در خطبه اخیر در یکی از مساجد شهرک العمران در الاحساء به تمجید از حزب الله پرداخت، آغاز کرده است.

این رسانه با توصیف جنبش مقاوم و مردمی حزب الله به عنوان تروریستی بر اساس تعریف آل سعود از تروریسم نوشت الراضی همچنین به پادشاهی سعودی در خطبه اخیر خود بر اساس نوار ویدئویی که در شبکه‌های ارتباط اجتماعی منتشر شد، توهین کرده و علنا به طور کامل از حزب‌الله که از سوی حکومت سعودی تروریست خوانده شده، دفاع و تمجید کرده است.

عکاظ افزود تعریف و تمجید شیخ الراضی از حزب الله در حالی است که وابستگی یا حمایت مادی یا معنوی از این جنبش، در عربستان جرم است.

این رسانه به نقل از منابع خود نوشت متهم تا زمان پایان بازجویی بازداشت خواهد شد، زیرا وی نظام مبارزه با تروریسم و ماده دوم آن را نقض کرده که می‌گوید جرایم تروریستی و حمایت مالی از آن از جرایم بزرگی است که موجب بازداشت می‌شود.

عکاظ افزود پس از پایان بازجویی از متهم، پرونده وی به دادگاه کیفری ویژه بر اساس اختیاراتی که نظام مبارزه با تروریسم بر آن تصریح کرده، منتقل خواهد شد.

این رسانه نوشت الراضی با اتهام خدشه وارد کردن به منافع پادشاهی یا امنیت ملی یا اجتماعی و اخلال به نظم عمومی روبرو خواهد شد.

با توجه به اتهاماتی که این رسانه سعودی به شیخ الراضی نسبت داده، احتمال صدور حکم اعدام علیه این روحانی برجسته شیعه عربستانی فقط به جرم ابراز دوستی و محبت با جنبش مردمی و مقاوم حزب اللهی که اسطوره شکست‌ناپذیری غاصبان قدس را در هم شکست، بعید نیست.

شیخ عبدالعزیز آل الشیخ مفتی دربار آل سعود هم که همواره برای مشروعیت بخشی دینی به جنایات و اقدامات ضد بشری آل سعود پیشقدم می‌شود، مدعی شده است همبستگی با حزب الله خیانت به میهن و دین اسلام است.

آل الشیخ گفته است همکاری همه شهروندان و افراد مقیم با حکومت برای حفظ امنیت یک واجب شرعی است و همبستگی با گروه تروریستی، خیانت به میهن و دین اسلام است.

مفتی آل سعود هشدار وزارت کشور رژیم به تمام شهروندان و افراد مقیم درباره عواقب همبستگی با حزب الله یا تعلق خاطر به آن را مهم خواند و مدعی شد حزب الله به خاطر همکاری با ایران به اسلام و مردم هوادار خود ضربه زده است.

وزارت کشور رژیم سعودی به شهروندان و افراد مقیم عربستان درباره همبستگی با تبلیغ حزب الله یا پناه دادن به کسانی که تعلق خاطر به حزب الله دارند، هشدار داد و تهدید کرد هر کس به این هشدارها پایبند نباشد، قوانین و مجازات مصوب نظام جرایم تروریسم بر وی اجرا خواهد شد و فرد مقیم هم اخراج خواهد شد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید