چین موشک های قاره پیمای خود را آرایش می دهد | اتاق خبر
کد خبر: 328873
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 19:54
نگرانی جدید برای آمریکا؛
تازه ترین رویدادهای خبری حاکی است که چین قصد دارد، دوربردترین موشک های قاره پیمای خود را که قادر است ظرف نیم ساعت پس از شلیک خاک آمریکا را مورد هدف قرار دهد، رسما در پایگاه موشکی خود مستقر کند.

به گزارش اتاق خبر،این موشک ها از مدل «دونگ فانگ» است و بسیاری از تحلیلگران بر این باورند به خدمت گرفتن آن در سامانه موشکی دوربرد چین می تواند نگرانی های فراوانی برای آمریکا ایجاد کند.
چین و آمریکا مدت طولانی است درگیر منازعات نظامی هستند و کانون این مناقشات دریای جنوبی است، به همین خاطر موضوع آرایش موشکی دو کشور که پیشتر نیز به اشکالی دیگر خود را نشان داده، همواره نوعی رویارویی محسوس میان آنها محسوب می شود.
«دونگ فانگ ـ 41» چین که از آن با عنوان دوربردترین و پرقدرت ترین موشک قاره پیمای دنیا یاد می شود، قرار است در پایگاه موشکی «شین یانگ» در استان «خه نن» چین مستقر شود.
روزنامه «ساوت چاینا» هنگ کنگ در گزارشی اعلام کرد که این موشک هم اکنون آخرین مراحل آزمایشی خود را طی می کند و پس از آن رسما توسط واحدهای موشکی این پایگاه به خدمت گرفته خواهد شد.
پایگاه «شین یانگ» یک واحد موشکی تازه تاسیس در ارتش چین به حساب می آید که اخیرا به دستور «شی جین پینگ» رئیس جمهوری این کشور فعالیت خود را آغاز کرد.
انتظار می رود که در هفته های آینده این موشک که برد آن معادل 14 هزار و 500 کیلومتر است، در این پایگاه آرایش داده شود.
گزارش روزنامه هنگ کنگی حاکی است که چین فقط نیم ساعت زمان لازم دارد تا با پرتاب این موشک از فراز قطب شمال و یا از روی اقیانوس آرام، خاک آمریکا را مورد هدف قرار دهد.
تنها نکته باقیمانده اینجاست که مشخصا تایید نشده که این موشک در صورت پرتاب بتواند از دام سامانه های موشکی آمریکا در منطقه بگریزد.
آمریکا بر این باور است که چین از نیمه دوم سال 2014 تاکنون دستکم پنج بار موشک مذکور را آزمایش کرده است.
خبر آرایش موشکی چین در شرایطی منتشر می شود که کره جنوبی و آمریکا به سرعت در حال تکمیل گفت وگوهای خود برای استقرار سامانه موشکی پیشرفته «تاد» در شبه جزیره کره هستند تا بنا به ادعای خود با تهدیدات موشکی کره شمالی مقابله کنند.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید