چین از شرکت‌کنندگان نشست گروه 20 کمک خواست | اتاق خبر
کد خبر: 331190
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 18:03
روزنامه دولتی چین نوشت، پکن از کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس گروه 20 خواسته تا لیست گروه‌ها و افراد مظنون تروریستی را که ممکن است این نشست را مورد هدف قرار دهند در اختیار آن‌ها قرار دهند.

اتاق خبر- روزنامه دولتی چین نوشت، پکن از کشورهای شرکت‌کننده در کنفرانس گروه 20 خواسته تا لیست گروه‌ها و افراد مظنون تروریستی را که ممکن است این نشست را مورد هدف قرار دهند در اختیار آن‌ها قرار دهند.

نشست سران گروه 20 که قرار است اوایل سپتامبر در هانگژوی چین برگزار شود، سران کشورهای مهمی را گرد هم خواهد آورد.

در همین حال هو لی، یکی از مقامات ارشد دفتر مبارزه با تروریسم چین در این باره گفت: ما برای مبارزه با تروریسم با کار سختی مواجهیم و امیدواریم کشورهای شرکت کننده در نشست آتی گروه 20 برای تامین امنیت چنین نشست بزرگی با چین همکاری کنند.

به گفته این روزنامه، چین از ادارات پلیس سایر کشورها خواسته تا لیست گروه‌ها یا افراد مظنون تروریستی را که ممکن است این نشست را مورد هدف قرار دهند در اختیار مقامات این کشور قرار دهند.

دولت چین می گوید، این کشور در معرض خطر بزرگی از سوی گروه‌هایی چون جنبش اسلامی ترکستان شرقی قرار دارد که در سین‌کیانگ، منطقه‌ای دور دست در غرب این کشور فعال هستند. با این حال گروه‌های حامی حقوق بشر می‌گویند دولت چین تاکنون شواهدی برای اثبات این ادعای خود مطرح نکرده است.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید