بازدید فانی از نمایشگاه بین‌المللی آموزشی روسیه | اتاق خبر
کد خبر: 333533
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 06:10
وزیر آموزش و پرورش طی ملاقات با وزیر علم و آموزش روسیه از سومین نمایشگاه بین‌المللی آموزشی روسیه بازدید کرد.

اتاق خبر: بخش دیپلماسی رسانه ای کشورمان در مسکو اعلام کرد: فانی وزیر آموزش و پرورش کشورمان که در راس هیاتی به منظور شرکت در سومین نمایشگاه بین المللی آموزشی مسکو به روسیه سفر کرده است با دیمیتری لیوانوف وزیر علم و آموزش روسیه دیدار و گفت و کرد.

در این دیدار که با حضور مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسکو انجام شد ، فانی گفت : برگزاری چنین نمایشگاه هایی در ارتقاء کیفیت آموزشی و نهادینه کردن شیوه های آموزشی و رشد دانش آموزان اثرات مثبتی دارد.

وی با اشاره به ارائه بخشی از توانمندی‌های مجموعه وزارت آموزش و پرورش در غرفه جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه فعلی، نسبت به علاقه مندی به توسعه همکاری های علمی و آموزشی با روسیه تاکید کرد.

وزیرآموزش و پرورش کشورمان تاکید کرد : ضرورت دارد با اشتراک گذاشتن تجربیات و تبادل هیات های علمی و ورزشی و همچنین برگزاری المپیادهای دانش آموزی، همکاری های دو کشور همگام با توسعه همکاری‌های سیاسی و اقتصادی فی مابین بیش از پیش گسترش یابد.

لیوانوف وزیرعلم و آموزش روسیه نیز ضمن تشکر از حضور توانمند جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه بر علاقه مندی روسیه برای گسترش همکاری ها با وزارت آموزش و پرورش ایران در تمامی زمینه های مورد علاقه تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش کشورمان همچنین در دیدار با فورسنکو دستیار رئیس جمهور روسیه در امور آموزش ضمن اشاره به روابط خوب دو کشور و برشمردن توانمندی ها و دستاوردهای علمی و آموزشی جمهوری اسلامی ایران، بر آمادگی این وزارت و دیگر نهادهای علمی و آموزشی ایران برای توسعه همکاری ها با طرف روس تاکید کرد.

فورسنکو نیز ضمن استقبال از توسعه هرچه بیشتر همکاری های دو کشور در این زمینه اظهار داشت که نهاد ریاست جمهوری روسیه حمایت های لازم را برای بسط هرچه بیشتر روابط علمی و آموزشی دو کشور انجام خواهد داد.

فانی وهیات همراه همچنین با حضور در سومین نمایشگاه بین المللی مسکو از غرفه های حاضر در نمایشگاه بازدید کرد.

در این نمایشگاه شش مجتمع و دو موسسه آموزشی کشورمان تولیدات خود را در زمینه های آموزشی به معرض نمایش گذاشتند . این نمایشگاه به مدت چهار روز در مسکو برای بازدید عموم دایر است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید