استقرار ناظران بین‌المللی تنها راه حفظ امنیت مرزهای سوریه و ترکیه است | اتاق خبر
کد خبر: 333686
تاریخ انتشار: 27 فروردین 1395 - 23:55
لاوروف:
وزیر خارجه روسیه تاکید کرد،‌ هیچ گونه شواهد قانع‌کننده‌ای دال بر استفاده دمشق از سلاح‌های شیمیایی وجود ندارد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه با تاکید بر اینکه هیچ گونه شواهد قانع‌کننده‌ای دال بر استفاده دولت دمشق از سلاح‌های شیمیایی در این کشور وجود ندارد، اظهار داشت:‌ پیش‌نویس قطعنامه بین‌المللی درباره حملات شیمیایی در سوریه در راستای افزایش اثربخشی تحقیقات در این زمینه است.

لاوروف تاکید کرد: استقرار ناظران بین‌المللی تنها راه حفظ امنیت مرزهای مشترک سوریه و ترکیه است.

وی با اشاره به اینکه مسکو امیدوار است مذاکرات سوریه در ژنو سازنده باشد، تاکید کرد: عملیات نیروی هوایی روسیه شرایط مناسب را برای گفت‌وگوی جامع سوری‌ها و روند سازش تحت نظارت سازمان ملل فراهم کرده است.

این دیپلمات روس با اشاره به ادامه همکاری‌های روسیه و آمریکا در سوریه و توافق دو طرف در تعیین نقشه راهی برای سازش و افزایش کمک‌های انسانی و مقابله با تروریسم تاکید کرد:‌ حملات تروریستی که بسیاری از کشورهای جهان را هدف قرار داده نشان می‌دهد که تلاش‌ها برای ایجاد مناطقی امن برای تروریسم و در حاشیه امن قرار دادن تروریست‌ها قطعا شکست خواهد خورد.

لاوروف با ابراز تاسف نسبت به ناکامی جامعه جهانی در مقابله با تروریست‌ها در زمان مناسب خود افزود: دلایل این ناکامی در بلندپروازی‌ها و مهندسی ژئوپلتیک و تقسیم تروریست‌ها به دو دسته خوب و بد است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه با اشاره به اینکه این سیاست موجب ایجاد خلائی سیاسی در برخی کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شده و تروریست‌های داعش و جبهه النصره خیلی زود از این وضعیت سوء استفاده کردند،‌ تاکید کرد:‌ تلاش‌ها برای تحمیل ارزش‌ها و الگوهای توسعه و نیز استفاده از زور همواره نتایج بسیار بدی را به دنبال داشته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید