ماریا شاراپووا بازی‌های اوپن رولان گاروس را از دست می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 334610
تاریخ انتشار: 30 فروردین 1395 - 16:41
ماریا شاراپووا به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش مسابقات تنیس اوپن فرانسه را از دست می‌دهد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از سایت Inside the games، ماریا شاراپووا مشهورترین ورزشکاری بود که به دلیل مصرف ملدونیوم تست مثبت دوپینگ داشت. نام او در لیست تنیس بازان مسابقات گرند اسلم رولان گاروس وجود ندارد.

 ماریا شاراپووا 28 ساله که تاکنون دو بار در مسابقات اوپن فرانسه قهرمان شده است قرار است که حکمی برای شاراپووا صادر شود اما هنوز تاریخ آن مشخص نیست. این حکم بعد از جلسه رییس فدراسیون تنیس روسیه و رییس فدراسیون جهانی تنیس در روز 21 آوریل اعلام خواهد شد. با این وجود مطمئنا حکم ماریا شاراپووا تا ماه ژوئن اعلام نمی‌شود و بازی‌های رولان گاروس نیز روز 22 می آغاز می‌شود.

 شاراپووا تاکنون در پنج گرند اسلم قهرمان شده و مدال نقره المپیک دارد. او در مسابقات اوپن استرالیا اولین گرند اسلم سال نتوانست قهرمان شود.

 ملدونیوم از یکم ژانویه ممنوع شده است و از آن زمان تاکنون 201 تست مثبت داشتیم. بسیاری از ورزشکاران اعلام کردند از ممنوعیت این ماده اطلاعی نداشتند. بسیاری نیز اعلام کردند قبل از یکم ژانویه دریافت ملدونیوم را قطع کردند اما این ماده در بدن آنها باقی‌ مانده است.

 اخیرا وادا قانون جدیدی درباره ملدونیوم وضع کرده است که نشان می‌دهد در صورتی که از فردی قبل از یکم مارچ تست گرفته شده باشد و در بدن او کمتر از یک میکروگرم ملدونیوم وجود داشته باشد، ایرادی به او وارد نیست.

 اندی ماری نیز درباره محرومیت ماریا شاراپووا گفت: زمانی که شخصی مانند شاراپووا محروم می‌شود، من این مساله را مثبت می‌بینم. اگر چنین اتفاقاتی می افتد و شما درباره آن چیزی نمی‌شنوید، یعنی مشکل بزرگی وجود دارد و مسئولان ورزش دوپینگ ستارگان را پنهان می‌کنند. اگر پروسه‌ای در ورزش اتفاق می‌افتد، باید همه از آن آگاه شوند تا جایی که می دانم قانون در حال تغییر است.

منبع: ایسنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید