Performancing Metrics

تلاش برزیل برای حضور در میان 10 کشور برتر المپیک ریو | اتاق خبر
کد خبر: 337244
تاریخ انتشار: 8 اردیبهشت 1395 - 04:15
از سال 2009 که برزیل به عنوان میزبان بازی‌های المپیک 2016 انتخاب شد، کمیته‌ المپیک این کشور تلاش کرد تا ورزشکاران برزیلی را برای مدال آوری بیشتر آماده کند.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا‌، برزیل قصد دارد که در بین 10 مدال آور برتر المپیک ریو باشد. در المپیک 2012 برزیل در جدول مدال آوری بیست و دوم شد، این کشور سه مدال طلا، پنج نقره و 9 برنز آورد.

مارکوس وینیسیوس فریره، مدیر اجرایی کمیته‌ المپیک برزیل معتقد است که این هدف سخت است ولی غیر ممکن نیست. او اعلام کرده است همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود. او در این باره افزود: ورزشکاران ما در سه سال اخیر بهتر از همیشه آماده شدند. ورزش برزیل در حال متحول شدن است. بین سال‌های 2013 تا 2015 برزیل 67 مدال در مسابقات قهرمانی جهان کسب کرده است. ما در سه سال اخیر در 15 رشته ورزشی مختلف موفقیت کسب کردیم. به همین دلیل امیدواریم که بتوانیم بین 10 کشور برتر المپیک ریو باشیم.

از سال 2012 تا 2016، برزیل 197 میلیون دلار برای ورزشکاران سرمایه‌گذاری کرده، مقداری از این پول صرف استخدام مربیان خارجی شده است. در حال‌ حاضر 40 مربی خارجی در 23 رشته ورزشی مختلف در برزیل فعالیت دارند.

برزیل در سال‌های اخیر توجه بیشتری به ورزش‌های جدید در این کشور همچون هندبال، تیراندازی با کمان، کانو، ماراتن، شنا و پنج‌گانه مدرن کرده است.

مدیر اجرایی کمیته‌ المپیک برزیل افزود: ورزشکاران حر‌فه‌ای به فشار عادت دارند. مسابقه دادن در خانه فوایدی نیز دارد. برای مثال آنها به شرایط آب و هوایی عادت دارند و حامیان زیادی در ورزشگاه خواهند داشت. همچنین از روانشناسان برای کمک به ورزشکاران استفاده می‌کنیم. کمیته‌ المپیک همچنین برای دوران بعد از المپیک 2016 نیز برنامه دارد. می‌خواهیم جوانان را به ورزش ترغیب کنیم و ورزشکاران جدیدی داشته باشیم.

انتها‌ی‌ پیا‌م/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید