عامل احتمالی خاموشی تولید نیست، توزیع است | اتاق خبر
کد خبر: 338139
تاریخ انتشار: 11 اردیبهشت 1395 - 17:19
بحث احتمال بروز خاموشی کشور در تابستان امسال موضوعی است که به صورت پراکنده از زبان مسوولان صنعت برق شنیده می‌شود که به گفته مدیرعامل برق منطقه‌ای تهران دلیل اصلی این مساله قدمت بالای تاسیسات شبکه برق است، چرا که از نظر تولید مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

اتاق خبر: غلامرضا خوش‌خلق ، با اشاره به وضعیت برقی کشور در فصل تابستان اظهار کرد: در زمینه‌ی تولید برق در کشور مشکلی وجود ندارد و براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته از این منظر دچار خاموشی نخواهیم شد.

وی ادامه داد: مشکل خاموشی که به تازگی مطرح می‌شود مربوط به شبکه‌های تولید نیست و این مشکل مربوط به شبکه‌های بعد از تولید و مربوط به قسمت توزیع می‌شود.

مدیر عامل برق منطقه تهران با بیان این‌که برخی مناطق مثل تهران به دلیل قدمت تاسیسات ناتوان شده‌اند، گفت: شبکه‌ها مقدار زیادی نیاز به بازسازی و افزایش ظرفیت دارند.

خوش‌خلق تصریح کرد: در سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای را برای حل این مساله آغاز کرده‌ایم تا بتوانیم با گسترش ظرفیت و بهینه‌سازی بخشی از شبکه که مشکلات جدی‌تری را دارد برطرف کنیم.

وی با بیان این‌که این موضوع تنها راه نجات کشور از خاموشی در فصل تابستان است، ادامه داد: حدود 50 پروژه با اعتبار 190 میلیارد تومان برای این مساله در نظر گرفته شده است که تاکنون 40 درصد کار انجام شده و امیدواریم مابقی نیز قبل از تابستان به نتیجه برسد.

مدیر عامل برق منطقه تهران با اشاره به نگرانی‌های خاموشی کشور در فصل تابستان گفت: اگر مردم صرفه‌جویی نکنند در برخی قسمت‌ها دچار مشکل خاموشی می‌شویم، لذا تقاضای ما از مردم این است که دراین زمینه همکاری‌های خود را ادامه دهند.

خوش‌خلق در خصوص اهمیت مدیریت مصرف بیان کرد: باید با ایجاد یک مدیریت اصولی در نحوه‌ی مصرف و تدوین راهکارهای اساسی برای این مساله باید کشور را برای گذر از این بحران هدایت کرد.

منبع:ایسنا

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید