مذاکرات ایران و روسیه در مورد نقض آتش بس در حلب | اتاق خبر
کد خبر: 340501
تاریخ انتشار: 19 اردیبهشت 1395 - 10:05
در پی تایید خبر شهادت 13 رزمنده مدافع حرم در سوریه اعلام شد:
روابط عمومی سپاه کربلا با انتشار بیانیه ای شهادت 13 رزمنده سپاه کربلا را در خان طومان تایید کرد. حسینعلی رضایی مسئول روابط عمومی سپاه مازندران، در این خصوص گفت: آخرین اخبار حکایت از 13 شهید مدافع حرم مازندرانی و زخمی شدن 21 نفر در سوریه دارد.

اتاق خبر- همزمان با تشدید درگیری ها در شهرک استراتژیک خان طومان واقع در 15 کیلومتری جنوب غربی حلب، که در پی نقض آتش بس توسط تروریست های تکفیری صورت گرفت است، اخبار رسیده حاکی از اشغال این شهرک به دست جبهه النصره و عقب نشینی نیروهای مقاومت از خان طومان است.
در همین راستا، روز گذشته نیز روابط عمومی سپاه کربلا با انتشار بیانیه ای شهادت 13 رزمنده سپاه کربلا را در خان طومان تایید کرد. حسینعلی رضایی مسئول روابط عمومی سپاه مازندران، در این خصوص گفت: آخرین اخبار حکایت از 13 شهید مدافع حرم مازندرانی و زخمی شدن 21 نفر در سوریه دارد. وی با اشاره به اینکه هنوز اسامی این شهدا اعلام نشده است، اظهار کرد: اسامی شهدا به زودی در اختیار رسانه‌ها قرار می‌گیرد.

محکومیت نقض آتش بس در حلب

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی- آفریقایی وزارت خارجه کشورمان نیز شب گذشته ضمن محكوم كردن اقدام تروریست ها و معارضه مسلحانه در اشغال خان طومان سوریه، گفت: ما معتقدیم راهكار در سوریه صرفا سیاسی است و باید تروریست ها و گروه های مسلح مرتبط با آنها توسط جامعه جهانی محكوم و سركوب شوند.
وی تصریح کرد: در مذاكرات اخیر با مقامات روسیه یكی از موضوعات مورد توجه تهران و مسكو بررسی عوامل نقض آتش بس بود. اقدام مشترك تروریست ها و گروه های مسلح بی مسئولیتی كه به غلط معارضه معتدل خوانده می شوند در سوء استفاده از فضای آتش بس در سوریه، اثبات می كند كه این جریان ها با حمایت خارجی بدنبال تداوم اقدامات نظامی هستند و هیچ اعتقادی به راه حل سیاسی ندارند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید