ترامپ نسبت به تکرار حملات 11 سپتامبر هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 343137
تاریخ انتشار: 28 اردیبهشت 1395 - 00:48
تارنمای خبری ایندیپندنت انگلیس روز دوشنبه نوشت که دونالد ترامپ هشدار داد که پناهجویان حمله ای مشابه حملات 11 سپتامبر را در آمریکا انجام خواهند داد.

اتاق خبر - وی در مصاحبه دیروز خود با رادیوی مرزبانی آمریکا گفت که پناهجویانی که با گوشی های داعش وارد آمریکا می شوند، حملات 11 سپتامبر را تکرار خواهند کرد.
او افزود که پناهجویان با گوشی هایی وارد آمریکا می شوند که پرچم داعش بر آنها نقش بسته و این گروه هزینه های مخابراتی آنان را تامین می کند.
در جریان حملات 11 سپتامبر 2001 آمریکا که با استفاده از چهار فروند هواپیمای مسافری ربوده شده انجام شد، حدود سه هزار نفر کشته شدند. القاعده مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.
نامزد غیر رسمی جمهوریخواهان در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا گفت: 'این پناهجویان آه در بساط ندارند ولی تلفن همراه دارند. چه کسی اعتبار این گوشی ها را شارژ می کند؟'
وی هشدار داد که سیاست های مهاجرتی کلینتون آمریکا را به خطر خواهد انداخت.
ترامپ گفت: 'کلینتون می خواهد که سیل سوری ها وارد آمریکا شود. ما نمی دانیم که این پناهجویان سوری هستند یا خیر چرا که مدرکی با خود ندارند. خواهید دید که این پناهجویان چه مشکلاتی را بوجود خواهند آورد.'
به گزارش ایرنا، سیاستهای مهاجرتی ترامپ در مورد پناهجویان خاورمیانه و مهاجران مکزیکی با واکنش رسانه ها و دولتهای دیگر مواجه شده است. مکزیک و انگلیس بیشترین مخالفتها را با این سیاستها ابراز کرده و آن را به دفعات محکوم کرده اند.
دونالد ترامپ در پی پیروزیهای پیاپی در رای گیری های درون حزبی و کنار رفتن رقبای خود از دور رقابتها تنها 103 نماینده تا کسب نامزدی حزب جمهوریخواه در انتخابات سراسری 18 آبان ریاست جمهوری آمریکا فاصله دارد. در 7 ژوئن انتخابات مقدماتی پایان می یابد و تا آن زمان رای دهندگان جمهوریخواه در 7 ایالت دیگر پای صندوقهای رای خواهند رفت تا تکلیف 375 نماینده باقی مانده را روشن کنند.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید