تصویب برجام مهمترین نقطه قوت مجلس نهم بود | اتاق خبر
کد خبر: 346244
تاریخ انتشار: 8 خرداد 1395 - 09:32
نماینده مجلس:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم شورای اسلامی گفت: تصویب برجام مهمترین نقطه قوت مجلس بود و در حقیقت با این اقدام، مجلس مانع از بروز یک جنگ منطقه ای شد.

اتاق خبر - عباسعلی منصوری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگاران افزود: ما در برجام توانستیم در سایه اقتدار نظام اسلامی، پیروزمندانه خارج شویم.
وی گفت: ما توانستیم با تصویب برجام یک پیروزی بزرگ، بدون جنگ داشته باشیم و بنده نیز برای همین خاطر مدافع تصویب برجام بودم و به آن افتخار می کنم.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس نهم بیان کرد: بیشترین وقت ما در مجلس نهم صرف قانونگذاری شد و در بحث نظارت که از کارکردهای مهم مجلس است، ضعف زیادی داشتیم و نتوانستیم از این قدرت مجلس به درستی استفاده کنیم.
منصوری از حمایت خود در فعال شدن بخش کنسولی سفارت انگلیس در ایران دفاع کرد و گفت: تعطیلی این بخش برای ما مشکلات زیادی از جمله بلوکه شدن 20 میلیارد دلار ایران در انگلیس، وجود میدان نفتی مشترک با این کشور، گرفتن شناسنامه برای ایرانیان مقیم آن کشور، مشکلات ترانزیت موادمخدر و مشکلات 400 هزار ایرانی مقیم انگلیس در دریافت روادید به همراه داشت که به عنوان رییس هیات پارلمانی وظیفه پیگیری این مشکلات را داشتم که ریاست مجلس و کمیسیون امنیت ملی در جریان ریز این پیگیری ها بودند.
نماینده مجلس نهم همچنین از حمایت خود از طرح سرباز حرفه ای و خرید خدمت سربازان فراری دفاع کرد و گفت: حدود 2.5 میلیون سرباز فراری داریم که آنها با مشکلات عدیده ای در جامعه روبه رو هستند که با اجرای این طرح تاکنون حدود 400 هزار نفرشان تعیین تکلیف شده اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به فعالیت های نمایندگی اش اشاره کرد و گفت: پیگیری ایجاد رصدخانه بین المللی کاشان، ایجاد بندر خشک و منطقه ویژه اقتصادی در کاشان، ایجاد گنبدهای نمکی در منطقه جهت ذخیره سازی گاز، بحث ایجاد پارک ژئو پارک از نیاسر تا کویر، پیگیری فرودگاه کاشان و طرح جاده گرمسار را از کارهای مهم ملی برای این منطقه برشمرد.
وی با انتقاد از نبود عزم همگانی در منطقه کاشان در زمان پیگیری طرح های اجرایی گفت: علی رغم کارشکنی ها در بخش اقتصادی و درمانی پیشرفت زیادی داشتیم ولی در بخش ورزشی به علت تکمیل طرح ورزشگاه نقش جهان اصفهان با کمبود بودجه مواجه شدیم.
نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس نهم با بیان این که این منطقه پتانسیل های زیادی در زمینه گردشگری دارد، افزود: شهرهای اصفهان، شیراز و کاشان مورد استقبال هیات های پارلمانی سایر کشورها قرار گرفته است که امیدواریم با توجه به این پتانسیل ها بتوانیم به جایگاه واقعی خود در حوزه گردشگری برسیم و با ورود گردشگران به منطقه به صدور فرهنگ ایرانی به دنیا کمک کنیم.
وی با اشاره به جوسازی جریانی خاص مبنی بر گرفتن چک 2 میلیارد تومانی دفتر وی گفت: این مبلغ در دولت احمدی نژاد به منطقه تعلق گرفته است و دریافت این چک و مبلغ توسط دفتر وی از اساس کذب است.
منصوری ادامه داد: یک میلیارد این مبلغ توسط سازمان انرژی اتمی در منطقه ابوزیدآباد جهت دو بانده کردن جاده و مابقی در نقاط محروم کاشان خرج شده است که قبلا قرار بود در فرودگاه کاشان هزینه شود که به دلیل نبود همکاری مسئولان شهرستان به دلایل نامعلوم در روستاهای محروم منطقه خرج شد.
وی همچنین در پاسخ به علت رد صلاحیتش در انتخابات مجلس دهم گفت: هنوز دلیل اصلی رد صلاحیت به بنده ابلاغ نشده است.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید