تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران نایب قهرمان آسیا شد | اتاق خبر
کد خبر: 348748
تاریخ انتشار: 17 خرداد 1395 - 06:12
تیم کشتی آزاد ایران با کسب 4 مدال طلا و 2 مدال برنز عنوان نایب قهرمانی رقابت های جوانان قهرمانی آسیا را بدست آورد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا روزهای 15 و 16 خردادماه در شهر مانیل فیلیپین برگزار شد و تیم ایران با کسب چهار مدال طلا توسط سامان شجاعی، احمد بذری، حسین شهبازی و امیررضا امیری در اوزان 66، 74، 96 و 120 کیلوگرم و دو مدال برنز توسط علیرضا گودرزی و ارشک محبی در اوزان 50 و 84 کیلوگرم به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. تیم های هند و ازبکستان نیز به ترتیب عنوان های اول و سوم را بدست آورند.

نتایج کشتی گیران ایران در روز دوم این رقابت ها به شرح زیر است:

در وزن 50 کیلوگرم علیرضا گودرزی در مبارزه نخست مقابل حریف قزاقستانی با نتیجه 14 بر 4 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال، گودرزی به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار نیز از سد حریف ازبکستانی گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 66 کیلوگرم سامان شجاعی در دور نخست با نتیجه 5 بر 5 کشتی گیر قرقیزستانی را شکست داد وی در دور دوم 9 بر 8 کشتی گیر قزاقستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله نیز با نتیجه 16 بر 15 و با ضربه فنی نماینده کشور ژاپن را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. شجاعی در این دیدار مقابل حریف هندی به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

در وزن 74 کیلوگرم احمد بذری در دور اول حریف کره جنوبی را 10 بر صفر شکست داد وی در دور دوم با نتیجه 10 بر 4 کشتی گیر ژاپنی را برد و در دور سوم نیز با نتیجه 7 بر یک از سد کشتی گیر مغولستانی گذشت. وی در دیدار فینال نیز کشتی گیری از کشور هند را مغلوب کرد و به مقام نخست رسید.

در وزن 84 کیلوگرم ارشک محبی پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 6 بر 5 مغلوب حریف هندی شد و با توجه به فینالیست شدن حریف هندی، محبی به دیدار رده بندی راه یافت. محبی در این دیدار کشتی گیری از کشور قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

در وزن 96 کیلوگرم حسین شهبازی در دور اول با نتیجه 9 بر 2 کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد وی در دور دوم نیز مقابل کشتی گیر هندی با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و به دیدار پایانی راه یافت. شهبازی در این دیدار مقابل کشتی گیری از کشور ژاپن با نتیجه 10 بر صفر به برتری رسید و قهرمان شد.

در وزن 120 کیلوگرم امیررضا امیری پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 10 بر 2 حریف مغولستانی را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی نیز حریف ژاپنی را با نتیجه 11 بر صفر شکست داد و به دیدار فینال رسید. امیری در دیدار فینال نیز کشتی گیر ازبکستانی را شکست داد و صاحب گردن آویز طلا شد.

همچنین در روز نخست این رقابت ها نیز نادر نصری در وزن 55 کیلوگرم هشتم شد و مهدی نیازی در وزن 60 کیلوگرم نیز به دلیل تخطی از قوانین در دیدار رده بندی، از دور رقابت ها کنار گذاشته شد.

تیم کشتی آزاد جوانان ایران سال گذشته و در میانمار با کسب 4 مدال طلا به عنوان سوم رسیده بود.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید