پیشگیری از وقوع جرم کمترین هزینه اجتماعی را دارد | اتاق خبر
کد خبر: 350670
تاریخ انتشار: 24 خرداد 1395 - 01:30
استاندار سمنان با اشاره به لزوم اخذ تمهیداتی برای فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از وقوع جرم در جامعه، گفت: پیشگیری از وقوع جرایم کمترین هزینه اجتماعی را دارد.

اتاق خبر:محمدرضا خباز پیش از ظهر یکشنبه در دیدار با معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سمنان به میزبانی دفتر خود، ضمن تاکید بر حمایت خود از فعالیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، بیان داشت: فعالیت معاونت اجتماعی و پیشگیری ازوقوع جرم در سطح استان امری بسیار در خور توجه است که امیدواریم این نهاد بتواند در اجرای وظایف خود موفق باشد.

وی افزود: اجرای هدفمند برنامه های پیشگیرانه در امر وقوع جرایم و آسیب های اجتماعی در سطح استان سمنان امری قابل قبول و مطلوب است که در این راستا استانداری حمایت خود را اعلام می دارد.

استاندار سمنان همچنین گفت: کمترین هزینه در پیشگیری از وقوع جرایم، از هزینه های بسیار زیاد ناشی از آسیب های اجتماعی و وقوع جرم در جامعه جلوگیری می کند.

خباز با اشاره به حضور خود در کمیسیون و هیئت تطبیق قوانین برای بررسی و تصویب قانون پیشگیری از وقوع جرم در کشور، بیان داشت: حضور در این کمیسیون باعث شده تا بنده اعتقاد راسخی به پیشگیری از وقوع جرم در جامعه به مثابه یک ضرورت اجتماعی داشته باشم که این مهم در استان سمنان نیز قطعا مورد حمایت خواهد بود.

وی افزود: برای اجرای قانون و نیز فعال تر شدن پیشگیری از وقوع جرم با همکاری دستگاه های اجرایی حمایت می کنیم چرا که بسیاری از کشورها با استفاده از راهکارهای پیشگیرانه توانسته اند میزان وقوع جرم را تا سطح قابل توجهی کاهش دهند و امروز با تلاش و پیگیری همه جانبه می تواند باعث سرافرازی ایران اسلامی در کاهش جرایم بود.

علی دارینی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان سمنان نیز در این دیدار گفت: در سال جاری تلاش خواهد شد با توجه به کمبودهای قوه قضائیه در بودجه و نیروی انسانی، از توانمندی های دستگاه های اجرایی برای اجرای قانون پیشگیری از وقوع جرم استفاده شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید