مکاری پاناسونیک با خودروساز چینی | اتاق خبر
کد خبر: 351317
تاریخ انتشار: 25 خرداد 1395 - 23:15
شرکت پاناسونیک و گروه خودروسازی پکن قصد دارند اواخر امسال به‌طور مشترک شرکتی را تاسیس کنند که در چین برای خودروهای برقی قطعه تولید کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،شرکت پاناسونیک و گروه خودروسازی پکن قصد دارند اواخر امسال به‌طور مشترک شرکتی را تاسیس کنند که در چین برای خودروهای برقی قطعه تولید کند.

به گزارش ژاپن تایمز، کازوهیرو سوگا، مدیرعامل شرکت پاناسونیک، در ماه مه از چین بازدید کرده و با گروه خودروسازی پکن قراردادی را به امضا رسانده است. شرکت پاناسونیک قصد دارد به بازار خودروهای سبز چین وارد شود. دولت چین به‌منظور مبارزه با آلودگی هوا خودروسازان را به تولید نسل جدید خودروهای برقی تشویق می‌کند. پیش‌بینی می‌شود گروه خودروسازی پکن حدود ۵۴ درصد از سهام این شرکت جدید را در اختیار خواهد گرفت و ۴۶ درصد باقی مانده به شرکت پاناسونیک تعلق می‌گیرد. قرار است پاناسونیک از سال ۲۰۱۸ برای خودروهای برقی ساخت گروه خودروسازی پکن دستگاه تهویه مطبوع و دیگر قطعات مورد نیاز خودروهای برقی را تولید کند. در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس کسب و کار مربوط به خودرو پاناسونیک فروشی حدود ۳/ ۱ تریلیون ین عایدی داشته است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید