اتصال بزرگراه امام علی(ع) به بلوار ارتش | اتاق خبر
کد خبر: 351718
تاریخ انتشار: 27 خرداد 1395 - 00:48
مجری طرح‌های پل و ابنیه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، از اتمام عملیات سازه‌ای پل تقاطع بزرگراه شهید صیاد شیرازی با خیابان ولی عصر، خبر داد.

اتاق خبر: محمد حسن وساق با بیان آنکه عملیات بتن ریزی عرشه شمالی پل تقاطع بزرگراه شهید صیاد شیرازی با خیابان ولی‌عصر(اراج) به اتمام رسیده است، یادآورشد: احداث هر دو عرشه شمالی و جنوبی این تقاطع وارد مرحله اقدامات تکمیلی همچون نصب قطعات نما و پیاده‌روسازی شده است.

وی در تشریح روند پیشرفت عملیات اجرایی در سایر بخش‌های پروژه احداث تقاطع‌های غیرهمسطح بلوار ارتش با بزرگراه‌های امام‌علی(ع) و شهید صیاد شیرازی، از نصب عرشه فلزی پل دوربرگردان غرب به غرب بلوار ارتش خبر داد و گفت: این عملیات در پل دوربرگردان شرق به شرق بلوار ارتش نیز، بلافاصله پس از ساخت قطعات فلزی عرشه در کارگاه مربوطه آغاز خواهد شد.

وساق با اعلام پیشرفت قابل ملاحظه عملیات نصب قطعات بتنی عرشه پل جنوب به غرب تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه امام علی(ع)، از نصب حدود نیمی از سگمنت‌های تشکیل‌دهنده عرشه این پل خبر داد.

وی همچنین با بیان آنکه عملیات روسازی در مسیر راستگرد اتصال بزرگراه امام‌علی(ع) به بزرگراه ارتش در حال تکمیل است، از اتمام عملیات سرپوشیده سازی کانال دارآباد به عنوان پیش نیاز بهره برداری از این مسیر خبر داد و گفت: امکان اتصال بزرگراه‌امام‌علی(ع) به بلوار ارتش ظرف یک ماه آینده فراهم خواهد شد.

به گفته مجری طرح‌های پل و ابنیه سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، پیشرفت کلی عملیات اجرایی پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح بلوار ارتش با بزرگراه‌های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی از مرز ۴۵ درصد فراتر رفته است.

پروژه تقاطع‌های غیرهمسطح بلوار ارتش با بزرگراه‌های امام علی(ع) و شهید صیاد شیرازی، شامل ۷ دستگاه پل اصلی و رمپ جهتی و ۳ دستگاه دوربرگردان غیرهمسطح است و با بهره برداری از آن مجموعه‌ای از گره‌های ترافیکی شمال شرق پایتخت برطرف خواهد شد. پل شرق به غرب و غرب به شرق تقاطع بلوار ارتش با بزرگراه‌های شهید صیادشیرازی و امام علی(ع) به ترتیب در آبان‌ماه و بهمن‌ماه سال گذشته تحویل شهروندان شدند. به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران قرار است بهره برداری کامل از این پروژه راهگشای عمرانی در مهرماه سال جاری انجام شود.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید