لهستان خواستار تدوین پیمان جدیدی برای اروپا شد | اتاق خبر
کد خبر: 354236
تاریخ انتشار: 5 تیر 1395 - 02:31
لهستان روز جمعه به دنبال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ، خواستار تدوین پیمان جدیدی برای اروپا شد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری فرانسه از ورشو، این کشور اعلام کرد که رای به خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بدان معناست که اکنون زمان تدوین پیمان جدیدی برای اروپا فرا رسیده است تا بتوان در نمونه فدرالی همگرایی سیاسی این اتحادیه تجدیدنظر کرد.
« یاروسلاو کاژینسکی» رهبر حزب راستگرای لهستان خواستار واکنشی مثبت به تصمیم انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا شد و گفت که این کار با ایجاد اصلاحاتی در اتحادیه مزبور انجام شود تا از وقایعی همچون خروج انگلیس و بحران سراسری در آینده جلوگیری به عمل آید. وی افزود: نتیجه این تصمیم مشخص است؛ ما به پیمان جدیدی برای اروپا نیاز داریم.
وی که مخالف سرسخت فدرال گرایی در اروپا است، گفت: باید نمونه ای برای اروپا بیابیم که آن را همانگونه که هست، نشان دهد.
وی هرگونه سخن گفتن از همه پرسی در مورد ادامه عضویت لهستان در اتحادیه اروپا را منتفی دانست.
لهستانی ها اکثرا موافق اتحادیه اروپا هستند، به طوری که نتایج یک بررسی که اخیرا در این کشور انجام شد، نشان داد که 81 درصد از مردم لهستان خواستار ادامه عضویت در این اتحادیه هستند.
اتحادیه اروپا به لطف کمک های سخاوتمندانه بروکسل، در نزد مردم لهستان به عنوان منبعی برای رشد اقتصادی تلقی می شود.
در همین حال، «بئاتا شدوو» نخست وزیر لهستان امروز (جمعه) گفت که دولتش سرنوشت 800 هزار شهروند لهستانی ساکن انگلیس را مورد توجه و بررسی قرار می دهد.
وی وعده داد که شهروندان لهستانی در انگلیس از حق و حقوق خود همچنان برخوردار شوند.
لهستانی ها بزرگترین گروه از مهاجرانی بودند که پس از توسعه اتحادیه اروپا در شرق در سال 2004 ، راهی انگلستان شدند.
انگلیس در آن زمان برخلاف دیگر اعضای غربی اتحادیه اروپا که محدودیت هایی را برای اشتغال اعمال کردند، درهای بازار کار خود را به روی تازه واردان به اتحادیه اروپا از شرق گشود.
همه پرسی جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا، روز گذشته (پنجشنبه) برگزار شد و 52 درصد از شرکت کنندگان در این همه پرسی به خروج این کشور از اتحادیه مزبور، رأی مثبت دادند.
انگلیس در دهه 70 میلادی به عضویت اتحادیه اروپا درآمد که آن زمان، «اتحادیه اقتصادی اروپا» نام داشت و بعدها به اتحادیه اروپا تغییر نام داد و اعضای آن نیز به 28 کشور رسید.

ایرنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید