ساز و کار استفاده از نظرات نخبگان فراهم شود | اتاق خبر
کد خبر: 354730
تاریخ انتشار: 6 تیر 1395 - 21:59
رییس کمیسیون اجتماعی مجلس :
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواستار ایجاد ساز و کار برای استفاده بیشتر از نظرات نخبگان در مسیر توسعه شد و گفت: باید فضایی ایجاد کنیم که اساتید دانشگاهی بدون ترس نظرات خود را بیان کنند.

اتاق خبر - سلمان خدادادی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، سخنان رئیس جمهوری در دیدار اساتید دانشگاه ها و پزشکان را منطقی و درست دانست و گفت: یکی از دلایل تضعیف و رکود حکومت های ادوار گذشته در ایران این بوده که نخبگان از حکومت سیاسی فاصله گرفته اند و یا این که بین آن ها و حکومت اختلافی ایجاد شده است.
وی با تاکید بر این که دانشجویان و دانشگاهیان در طول تاریخ کشورمان از گذشته تاکنون نقش ویژه و اساسی را ایفا کرده اند، گفت: اگر در دولت ها از دانشجویان و دانشگاهیان استفاده شود ما شاهد رشد و تعالی ویژه کشور خواهیم بود.
این نماینده مجلس با یادآوری این که اهل علم و دانشگاهیان در همه جوامع می توانند در مسائل سیاسی و حکومتی تاثیر زیادی داشته باشند از سخنان رئیس جمهوری مبنی بر لزوم رابطه نزدیک تر اساتید و دانشگاه ها با دولت استقبال کرد.
خدادادی در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: ایشان همواره تاکید داشتند که اگر دانشگاهیان به عنوان قشر پیشرو وارد مسائل مختلف شوند و احساس مسوولیت کنند پیشرفت های خوبی حاصل می شود.
وی یکی از معضلات جامعه را بیکاری دانست و اظهار کرد: امروز یکی از معضلات جامعه این است که بیکاری در میان قشر تحصیلکرده بسیار بالاست و رقم آن 18.5 است.
این نماینده مجلس با تاکید بر این که دولت باید از نخبگان دانشگاهی استفاده کند، گفت: دولت باید ساز و کار به کارگیری از این نخبگان را فراهم کند زیرا آنان قشر تاثیرگذار جامعه هستند.
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری در ضیافت افطاری با اساتید دانشگاه ها و پزشکان تاکید کرد: خواست دولت یازدهم رابطه نزدیک تر همه اساتید و دانشگاه ها با دولت است و تلاش می کند فضای بازتری در دانشگاه ها ایجاد شود و اختیارات به دانشگاه ها و اساتید بازگردد.
وی در بخشی از سخنانش گفت: باید به دانشگاه اعتماد کنیم و دانشگاه امروز بار سنگینی را در مسیر توسعه کشور بر دوش دارد و دولتی می تواند موفق باشد که در تمام زمینه ها از دانشگاه استمداد طلبد و پیوند دانشگاه با دولت و دولت با دانشگاه باید مستحکم تر شود.

ایرنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید