هر چهار روز یک پروژه عمرانی در شهرداری گلپایگان اجرایی شده است | اتاق خبر
کد خبر: 356517
تاریخ انتشار: 14 تیر 1395 - 09:45
گلپایگان -مدیر امور فنی و عمرانی شهرداری گلپایگان گفت:درسه ماهه اول سالجاری ۲۵ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال به بالا اجرایی شد که به طور متوسط هر ۴ روز یک طرح در شهر اجرا شده است.

اتاق خبر: حمیدرضا توسلی پیش از ظهر شنبه در نشست خبری شهرداری گلپایگان با خبرنگاران، اظهار داشت: اگر امروز را به عنوان یکصدمین روز سال ۹۵ در نظر بگیریم متوسط پروژه های عمرانی که در سه ماهه اول سال ۹۵ انجام شده شامل ۲۵ پروژه شاخص با حداقل اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال به بالا در نظر بگیریم هر ۴ روز یک پروژه عمرانی شهرداری گلپایگان داشته است.

وی افزود: مهمترین پروژه های عمرانی در سطح شهر عبارتند از؛ ادامه آزادسازی تملک بلوار آیت ا... محمودی، عملیات جدول گذاری و آسفالت این بلوار که نزدیک به ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده و در حال انجام است و تا ماه آینده نیمی از آن مسیر به طول حدود ۴۰۰ متر به طور کامل آزادسازی و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

مدیر امور فنی و عمرانی شهرداری گلپایگان تصریح کرد: پروژه مهم دیگر، ساخت پارک شادی در شهرک الوند که نزدیک به ۲۰ هزار متر مساحت دارد با اعتباری بالغ بر ۶ میلیارد ریال فعالیت آن آغاز شده و عملیات زیرساخت آن تا یک ماه آینده به پایان خواهد رسید.

توسلی به ادامه ساخت سالن چند منظوره مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: با روندی که در حال انجام است تا یک یا دو ماه آینده این پروژه به بهره برداری خواهد رسید و ادامه بدنه سازی مسیل کهن رود که حدود ۵۰۰ متر آن در حوزه خدماتی شهر گلپایگان باقیمانده با اعتباری قریب بر شش و نیم میلیارد ریال در حال اجراست.

وی به ادامه بهسازی بلوار صنعت اشاره کرد و بیان داشت: قسمت هایی از این بلوار در حال انجام است که قسمت هایی در آینده نزدیک انجام خواهد شد و ادامه عملیات آزادسازی، جدول گذاری، آسفالت فاز دوم بلوار امام رضا (ع) با اعتباری بالغ بر ۹ میلیارد ریال در حال انجام است که این بلوار حدود ۳ کیلومتری هم اکنون با اقدامات انجام گرفته، دو و نیم کیلومتر آن قابل بهره برداری است.

ادامه زیرسازی و جدول گذاری بلوار صفائیه بخش دیگر از پروژه های در حال انجام بود که مهندس توسلی در راستای آن اظهار کرد: آماده سازی این پروژه در منطقه صفائیه به طول ۵۰۰ متر که جدول سازی و زیرسازی آن به اتمام رسیده، آسفالت آن تا یک ماه دیگر به اتمام می رسد و قابل بهره برداری خواهد بود.

وی تصریح کرد: روشنایی بلوار آیت ا... محمودی، بلوار امام رضا (ع) و میدان پیامبر اعظم (ص) که در دستور کار قرار دارد، عمده هزینه های روشنایی آن مناطق از سوی شهرداری پرداخت و به وسیله پیمانکاران اداره برق اجرایی شده است.

مدیر امور فنی و عمرانی شهرداری گلپایگان با تأکید بر اینکه پروژه های کوچک بسیاری در سطح شهر وجود دارد، افزود: بهسازی و جدول گذاری رباط اسفنجه به طول ۷۰۰ الی ۸۰۰ متر، جدول گذاری، بهسازی مسیر رباط حسینه، جدول گذاری و آسفالت محله پایین کوچه رباط ابلولان، آسفالت خیابان شهید ذنوبی،آسفالت و لکه گیری معابر کل شهر و خط کشی طول معابر که از پروژه های سنگین شب سال نو با اعتباری بالغ بر دو و نیم میلیارد ریال است که تا یک یا دو ماه آینده برخی از آنها به بهره برداری می رسد و عمده پروژه ها در دهه مبارک فجر افتتاح خواهد شد.

کاهش درآمد شهرداری از ارزش افزوده

در ادامه احسان مهاجری مدیر امور مالی و اداری شهردای گلپایگان در راستای برنامه های سال ۹۵ شهرداری بیان داشت: بودجه سال ۹۵ شهرداری گلپایگان بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال است که به تصویب شورای اسلامی رسیده و ۶۲ درصد آن عمرانی بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال است که با انتخاب پیمانکاران مراحل مناقصه آنها برگزار شده است.

وی افزود: سرانه بودجه سال جاری سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال برای هر نفر است که این رقم در سال گذشته ۲۸۳ هزار تومان بوده و با توجه به مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور تلاش داریم کارگروه های درآمدی تشکیل دهیم تا بتوانیم بودجه را تحقق بخشیم هر چند که بخشی از درآمدهای شهرداری ارزش افزوده است و متأسفانه شرکت هایی که در بحث تولیدی فعالیت دارند طی سه ماه سال جاری نسبت به سه ماهه سال گذشته پرداختی آنها از بابت ارزش افزوده حدود یک میلیارد تومان کمتر بوده است.

مدیر امور مالی و اداری شهردای گلپایگان هزینه های صرف شده سه ماهه شهرداری را بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال برشمرد و افزود: طی این مدت مدیران شهرداری با تشکیل کمیسیون های مختلف از جمله مدیریت بحران شهری، رضایت شغلی و آموزش ضمن خدمت فعالیت داشته اند.

مهاجری تصریح کرد: علیرغم مشکلات حاد اقتصادی حاکم بر کشور پروژه های عمرانی در شهرداری گلپایگان نه تنها راکد نشده بلکه در احداث پروژه های نیمه تمام و پروژه های جدید نیز مراحل انتخاب پیمانکار اقدام شده است.

وی در راستای پاسخ به سوالی در خصوص محل تأمین اعتبارات شهرداری اظهار کرد: این اعتبارات از صدور پروانه ساخت و ساز تبصره ۲ ماده ۳۹ اعتبارات وزارت کشور و ارزش افزوده شرکت ها است.

نظافت محله ها تنها در شهر گلپایگان صورت می گیرد

در ادامه مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان در راستای اهم وظایف این مجموعه اظهار داشت: یکی از بحث های مهم خدمات شهری، نظافت خیابان های اصلی شهر به صورت هر روزه بوده و همچنین نظافت محله ها که طرح آن از سه سال قبل شروع شده و در هیچ شهری از کشور نیز سابقه ندارد اقدام به نظافت محله ها را در دستور کار دارند.

وی با بیان اینکه شستشوی خیابان های اصلی با تانکر همه روزه از ساعت شش صبح صورت می گیرد، تصریح کرد: بازدید روشنایی چراغ ها در معابر، پارک ها، بلوارها، میادین و نصب پرچم ها به مناسبت های مختلف از جمله وظایف خدمات شهری بوده و همچنین نصب تابلوهای فرعی در کوچه ها و جمع آوری هرگونه تبلیغات غیرمجاز مغایر با زیبایی شهر، نخاله های ساختمانی و مزاحمت های ساخت و ساز و نظارت بر عملکرد پیمانکاران آرامستان، حمل و جمع آوری زباله و کشتار دام بر عهده این واحد است.

بهرام قاضی زاهدی شن ریزی کوچه های فرعی، رنگ آمیزی جداول میادین سطح شهر، خرید یک دستگاه گریدر را از دیگر برنامه های واحد خدمات شهری شهرداری گلپایگان برشمرد و افزود: از شهروندان تقاضا داریم ما را در بحث موارد ارتباطی طی تماس با سامانه ۱۳۷ در جهت رفع مسایل و مشکلات همراهی کنند.

مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان در راستای عملکرد واحد آتش نشانی شهرداری اظهار کرد: طی سه ماهه سال ۹۵ آموزش آتش نشانی و خدمات ایمنی به کارکنان شرکت ها، نهادها، ارگان ها و مدارس به تعداد ۳۶۵ نفر صورت گرفته و طی همین مدت ۹۳ مورد حوادث و آتش سوزی در سطح شهر به وقوع پیوسته که ۷۱ نفر نجات یافته چهار نفر مجروح و تعداد چهار نفر نیز فوت کرده اند.

وی همچنین در راستای دیگر اقدامات خدمات شهری را اخطار به مشاغل مزاحم و عمارت های قدیمی بیان کرد و افزود: طی سه ماه گذشته شهرداری گلپایگان روزانه ۳۰ تن زباله به وسیله پیمانکار مربوطه بالغ بر ۹۰۰ تن زباله در هر ماه جمع آوری و بابت آن ۱۰۰۰ ریال در هر کیلو پرداخت کرده است.

جمع آوری سگ های ولگرد و کشتار روزانه ۸ هزار و ۲۷۵ دام سبک و ۵۳۸ دم سنگین در کشتارگاه دام از جمله موارد اعلام شده از سوی مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان بود.

وی به فعالیت ۱۴۲ تاکسی گردشی، ۴۲ تاکسی بی سیم، ۴۲ تاکسی خطی، ۴۱۶ وانت بار ساماندهی شده، ۱۴ دستگاه مینی بوس شهری، ۱۳۸ دستگاه خودروی ساماندهی شده در آژانس های سطح شهر و فعالیت ۳۲ شرکت حمل و نقل و یک شرکت باربری و ۶ آژانس مسافربری بانوان اشاره کرد و افزود: اجرای طرح ساماندهی پارکینگ های حاشیه ای، تعمیرات ساختمان پایانه مسافربری اتوبوسرانی، هدایت خودروهای سنگین به پارکینگ تعاونی کامیونداران، توسعه سامانه دوچرخه سواری شهری و ساماندهی سرویس مدارس از جمله وظایف امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان است.

مدیر امور خدمات شهری شهرداری گلپایگان در پایان یادآور شد: وجود بوی آب های نامطبوع در جوی های خیابان امام خمینی (ره) مربوط به واحدهای مرغ فروشی بوده که در این راستا با توجه به خلاف قانون بودن خرد کردن مرغ که در این فروشگاه ها صورت می گیرد خواستار پیگیری آن از سوی مراجع ذیربط از جمله بهداشت محیط شد.

پاسخ به مراجعین در حداقل زمان

در ادامه مسعود نوری مدیر شهرسازی و معماری شهرداری گلپایگان با اشاره به اینکه واحد شهرسازی روزانه شاهد مراجعات بسیاری از شهروندان است که در قالب درخواست هایی اعم از صدور پروانه ساخت، پاسخ استعلام ها و رسیدگی به تخلفات ساخت است، اظهار داشت: بحث شناسایی محل نخاله ها و مصالح ساختمانی که در معابر وجود دارد همچنین صدور اخطاریه در راستای جمع آوری آنها از جمله وظایف امور شهرسازی و معماری شهرداری گلپایگان است.

وی افزود: سعی و تلاش ما در واحد شهرسازی پاسخ در حداقل زمان ممکن به مراجعین بوده که این امر را با بالاترین دقت انجام می دهیم تا بتوانیم رضایتمندی بیشتری را در جهت پاسخگویی به مراجعین و شهروندان داشته باشیم.

نوری در راستای فعالیت این واحد طی سه ماهه ابتدای سال ۹۵ شامل تمدید پروانه، تغییرات، نوسازی، تبدیل، اضافه و صدور عدم خلاف را بالغ بر ۴۲۰ مورد ذکر کرد و افزود: صدور پایانه کار طی این مدت ۲۰۰ مورد و پاسخ استعلام های دریافتی ۴۰۰۰ مورد بوده است.

سرانه فضای سبز هر شهروند ۲۲ مترمکعب

در ادامه سینا ناظمی سرپرست فضای سبز و زیباسازی شهری شهرداری گلپایگان در راستای عملکرد حوزه فعالیتی خود اظهار داشت: مساحت فضای سبز حوزه شهرداری گلپایگان بالغ بر ۱۳۰ هکتار است که با توجه به جمعیت شهری سرانه فضای سبز برای هر نفر ۲۲ مترمکعب بوده که با توجه به استاندارد اعلام شده با رقمی بالغ بر ۸ مترمربع مازاد بر سرانه فضای سبز در شهرستان گلپایگان وجود دارد که با توجه به توسعه شهرنشینی در تلاش برای افزایش این سرانه نیز هستیم.

وی سرانه پارک های موجود در شهر گلپایگان را برای هر نفر پنج و نیم متر ذکر کرد و افزود: با احداث پارک شادی در شهرک الوند و پارک بانوان یک مترمربع به این سرانه اضافه می شود.

ناظمی اهم فعالیت های واحد فضای سبز شهرداری را آماده سازی محوطه شهدای گمنام، اجرای آبیاری تحت فشار در بلوار آیت ا... محمودی، احداث فضای سبز پارک ساحلی، اجرای فضای سبز فاز یک بلوار امام رضا(ع)، احداث باغچه در حاشیه برخی خیابان های شهر گلپایگان، نصب گلدان در بازار کوزه گرها و اهم آنها را جابجایی چند اصله درخت در مسیر احداث بلوار امام رضا (ع) و بلوار آیت ا... محمودی برشمرد و افزود: گل کاری میادین و پارک ها طی دو مقطع در سال، احداث و راه اندازی چاه آب پارک بانوان و لوله گذاری آن، سم پاشی درختان در دو نوبت طی ۴۴ شب،تجهیز، نوسازی و راه اندازی مخازن آب فضای سبز و احداث فضای سبز حاشیه میدان کارگر نیز از جمله اقدامات این واحد بوده است.

وی یکی دیگر از اقدامات واحد فضای سبز شهرداری را استفاده از آب خام برای آبیاری بیش از ۸۰ درصد از بخش های مختلف فضای سبز شهری ذکر کرد و بیان داشت: در بحث زیباسازی که به تازگی فعال شده ساخت المان های نوروزی، اجرای نورپردازی در بلوارها و میادین، نقاشی در دیوارهای سطح شهر و نصب دو تابلوی ورودی شهر که در دستور کار است در مقابل راهنمایی و رانندگی و بلوار آیت ا... محمودی در این واحد اجرایی می شود.

سرپرست فضای سبز و زیباسازی شهری شهرداری گلپایگان در پایان در راستای سوال یکی از خبرنگاران در خصوص قطع درختان در سطح شهر اظهار کرد: کمیته ای در این راستا تشکیل شده که به این امر رسیدگی خواهد کرد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید