انتخاب رییس صندوق توسعه ملی قانونی صورت گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 364059
تاریخ انتشار: 19 مرداد 1395 - 14:38
وزیر اقتصاد گفت: خوشبختانه تعداد موارد تخلف یا پرداخت‌های نامتعارف در وزارت اقتصاد بسیار بسیار محدود و ناچیز بود که در این موارد نیز عمدتا از یک سری منافذ قانونی استفاده می‌شد که ما تلاش کردیم تمامی این منافذ را بپوشانیم.

اتاق خبر: علی طیب‌نیا، در خصوص انتقادهای صورت گرفته نسبت به سازوکار مربوط به انتخاب رییس صندوق توسعه ملی عنوان کرد: آقای دوست‌حسینی را یک شخصیت وارسته و یک کارشناس خوب و متخصصی شایسته در امر برنامه‌ریزی می‌دانم. سازوکار قانونی انتخاب ایشان هم این است که باید از بین اعضای هیات مدیره، مدیرعامل انتخاب شود که بر همین اساس ایشان هم عضو هیات مدیره بوده که به عنوان مدیرعامل انتخاب شدند.

او در پاسخ به این سوال که آیا گزارش وزارت اقتصاد در مورد حقوق‌های نامتعارف به معاون اول رییس‌جمهور ارائه شد، گفت: بله، ما گزارش خود رابه صورت مستند به آقای جهانگیری ارائه کردیم.

وزیر اقتصاد یادآور شد: لازم بود که یکسری اقدامات برای ساماندهی انجام دهیم در مواردی که تخلفات صورت گرفته بود، هم برخورد صورت گرفت هم جابجایی افراد را داشتیم و هم بازگشت پول‌های پرداخت شده را در دستور کار قرار دادیم.

طیب‌نیا اضافه کرد: بنابراین در مواردی که با تخلفاتی برخورد کردیم، پول‌های پرداخت شده را مسترد کردیم و در موارد بسیاری هم تخلف صورت نگرفته بود و برگشت این پول‌ها موضوعیت نداشت.

او با اشاره به اینکه وزارت اقتصاد، وزارتخانه بسیار بزرگی است، گفت: صدها شرکت ، بیمه و بانک زیر مجموعه ما هستند. خوشبختانه تعداد موارد تخلف یا پرداخت‌های نامتعارف در وزارت اقتصاد بسیار بسیار محدود و ناچیز بود که در این موارد نیز عمدتا از یک سری منافذ قانونی استفاده می‌شد که ما تلاش کردیم تمامی این منافذ را بپوشانیم.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید