افزایش رشد اقتصادی در کشور دستاورد برجام است | اتاق خبر
کد خبر: 365095
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 08:13
معاون حقوقی رئیس جمهوری با اشاره به برخی شاخص های اقتصادی گفت: افزایش رشد اقتصادی در کشور دستاورد برجام است.

اتاق خبر:حجت الاسلام مجید انصاری روز یکشنبه در نشست شورای اداری گچساران با بیان اینکه رشد اقتصادی در ایران از حدود منفی هفت درصد در سال 92 به بیش از چهار درصد در چهار ماه نخست سال 95 رسید، افزود: این امر به دلیل امنیت سرمایه گذاری در ایران پس از توافق برجام بوده است.
وی بیان کرد: براساس سند چشم انداز توسعه که در سال 84 تصویب شد، قرار بود سالیانه هشت درصد رشد اقتصادی در کشور ایجاد شود، اما با وجود درآمد 700 میلیارد دلاری دولت در سال های 84 تا 92 اما رشد اقتصادی کشور به حدود منفی هفت درصد رسید.
انصاری اظهار کرد: بیکاری مهمترین خواسته مردم در تمام سفرهای استانی دولت یازدهم است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: بسترسازی برای فعالیت سرمایه گذاری بخش خصوصی اولویت دولت برای ایجاد فرصت های شغلی است.
وی با بیان این که 80 درصد از بودجه جاری کشور صرف تامین اعتبار پرداخت حقوق پنج میلیون نفر از کارکنان، بازنشستگان و مستمری بگیران در کشور می شود تصریح کرد: امکان ایجاد شغل دولتی برای مسئولان وجود ندارد.
انصاری عنوان کرد: خرید تضمینی 9 میلیون تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سال جاری و تک رقمی شدن نرخ تورم از آثار مهم رشد اقتصادی در ایران است.
انصاری ابراز کرد: تلاش برای تغییر الگوی کشت با اعتبار بیش از هشت میلیارد دلار در اجرای آبیاری قطره ای، تحول در توسعه راه آهن، زیرساخت های جاده ای و طرح تحول سلامت از دستاوردهای دیگر دولت یازدهم است.
معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: هفت و هزار و 500 واحد راکد صنعتی در کشور شناسایی شده و تا سال آینده با تسهیلات بانکی و حمایت های دولت به چرخه تولید بازخواهد بازگشت.
وی گفت: 9 هزار میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کهگیلویه و بویراحمد در سفر هیات دولت به استان اختصاص یافته است که این اعتبار جدا از بودجه سالانه در طول دو سال به پروژه های عمرانی و اقتصادی این استان تخصیص داده خواهد شد.
انصاری با انتقاد از برخی رسانه ها در به کار بردن مدیریت دوگانه در نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: اگرچه این تعبیرها ریشه در القای برخی رسانه های بیگانه دارد، اما اهالی قلم و رسانه با بی طرفی، انعکاس عملکرد دولت و پرهیز از جریان های حزبی می توانند بازوی توانمند نظام جمهوری اسلامی ایران باشند.
معاون حقوقی رئیس جمهور به عنوان نماینده رئیس جمهور در سفر کاروان تدبیر و امید به گچساران سفر کرده است.
کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار ، ملارد و قدس ،اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.
رئیس جمهوری و هیات همراه در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24 مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شد.
شهرستان 120 هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید