افتتاح و آغاز عملیات اجرایی ١٦٧ طرح و پروژه مهم استان کهگیلویه و بویراحمد | اتاق خبر
کد خبر: 365097
تاریخ انتشار: 25 مرداد 1395 - 08:30
بهره برداری و عملیات اجرایی ١٦٧ طرح و پروژه مهم در استان کهگیلویه و بویر احمد با دستور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس آغاز شد.

اتاق خبر:مراسم افتتاح و آغاز عملیات اجرایی این طرح ها که در بخش های کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، بهداشت، ارتباطات و فناوری اطلاعات، گردشگری، و تعاون و رفاه اجتماعی است، عصر یکشنبه و در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان برگزار شد.
در بخش صنعت، معدن و تجارت می توان به افتتاح طرح فاز یک سیمان مارگون، کارخانه آجر دهدشت، طرح روغن کشی از دانه های روغنی و تصفیه روغن، سیلوی نگهداری غلات و خشکاندن ذرت، واحد تولید مالت و همچنین آغاز عملیات اجرایی طرح کنسانتره و گندله و آهن اسفنجی، طرح تولید اسید فرمیک و نیل گچساران و طرح تولید نیترات پتاسیم لیراب و همچنین سایت نمایشگاه بین المللی یاسوج اشاره کرد.
افتتاح ٢ پروژه سیستم آبیاری تحت فشار، ٤ واحد پرورش ماهی، مرغداری گوشتی صنعتی و ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی و شرب عشایر و همچنین آغاز به کار مجتمع پرورش ماهی و گلخانه ای از طرح های دولت یازدهم در بخش کشاورزی است.
افتتاح بخش آنژیوگرافی جراحی قلب و بخش جراحی مغز و اعصاب نیز در بخش بهداشتی صورت گرفت.
آغاز عملیات اجرایی پروژه تجاری فرهنگی، ورزشی- تفریحی نیز در بخش رفاه اجتماعی انجام شد.
آغاز عملیات اجرایی هتل ٤ ستاره و مجموعه سرگرمی تفریحی نیز از اقدامات دولت در بخش گردشگری بود.
به گزارش ایرنا، استاندارکهگیلویه وبویراحمد در آیین بهره برداری از این طرح ها گفت: این تعداد طرح با اعتبار 22 هزار و 200 میلیارد ریال به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر استان به بهره برداری رسید.
سید موسی خادمی اعتبار هزینه شده این طرحها را در بخش خصوصی 21 هزار و 210 میلیارد ریال و در بخش دولتی نیز 990 میلیارد ریال ذکر کرد.
وی ادامه داد: 158 طرح از این تعداد افتتاحی و 9 طرح دیگر نیز کلنگ زنی بوده است.
استاندارکهگیلویه و بویر احمد گفت: 17 طرح در بخش کشاورزی، 11 طرح در بخش صنعت و معدن، سه طرح در بخش بهداشت و درمان، 132 طرح در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، 2 طرح در بخش صنایع دستی و گردشگری و 2 طرح دیگر نیز مربوط به حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان بوده است.
رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید