لزوم رفع مشکل آب شهرستان سقز | اتاق خبر
کد خبر: 365998
تاریخ انتشار: 29 مرداد 1395 - 09:58

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، محسن بیگلری شامگاه پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان سقز که با حضور استاندار کردستان و شماری از مدیران استانی و شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: رفع مشکل تامین آب شرب و کشاورزی در شهرستان سقز یکی از نیازهای اصلی است و این مهم باید در اولویت قرار گیر.

وی گفت: سقز با داشتن بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت داری ظرفیت های متعدد اقتصادی، منطقه ای، تاریخ و فرهنگی است و بانه از شهرهای تجاری مهم با داشتن نزدیک ۱۰۰ مجتمع تجاری دارای ظرفیت های خوبی برای توسعه هستند.

نماینده مردم شهرستان های سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی به وضعیت نامناسب راه های روستای سقز اشاره و گفت: استان کردستان از لحاظ جاده ای رتبه آخر در کشور دارد و شهر سقز در سطح استان کردستان هم دارای رتبه آخر است که تا کنون ۳۵ درصد از جاده های روستایی شهرستان سقز آسفالت می باشد.

وی به مطالبات عقب افتاده مردم سقز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر شمار زیادی پروژه نیمه تمام در این شهرستان وجود دارند که از آن جمله می توان به سد چراغ ویس، جاده سقز ـ مریوان، رفع مشکلات تازه آباد و قوخ و ... اشاره کرد.

عضو کمسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکل آب شرب در حاشیه های شهر سقز، تسریع در ساخت سد چراغ ویس را برای حل مشکل آب شرب و آبیاری کشاورزی مهم دانست و گفت: الحاق ۲۹۵ هکتار زمین به محدوده شهر جای تقدیر دارد و لازم است در کارهای اداری، تسهیل امورات و بسترسازی برای ساخت و ساز در این محدوده ها، تسریع صورت گیرد.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در استان کردستان ۵ بازارچه و معبر مرزی وجود دارد، گفت: شهرستان سقز تنها شهری است که بازارچه مرزی ندارد، در حالی که بازارچه سیف اولین بازارچه استان بوده که هم اکنون تعطیل شده و بازگشایی آن نیازمند هماهنگی و مساعدت مسئولان می باشد.

وی خواستار بهره برداری از ظرفیت های در اختیار در راستای توسعه همه جانبه شهرستان سقز شد و افزود: انتظار می رود که در سایه تعامل و همکاری تمامی مدیران استانی و شهرستانی نیازها و مطالبات مردم این شهرستان تامین شده و در کنار آن شرایط برای توسعه در شهرستان سقز در تمامی بخش ها فراهم شود.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید