ساخت ابر خودرویی از خالق" انزو" فراری | اتاق خبر
کد خبر: 366904
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 22:02
کن اوکویاما که تمام اعتبار خود را از طراحی "انزو" فراری گرفته، این بار با خلق ابرخودرویی دیگر نامش را در صدر اخبار قرار داده است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از "موتوراتوریتی"، خودروی "کد 57" به عنوان یک رودستر لوکس و سریع در همایش خودرویی مونتری کالیفرنیا به نمایش درآمد.

57، ابرخودرویی دیگر از خالق انزو فراری

"کد 57" در نسخه محدود ساخته می‌شود و طراحی آن محصول خانه طراحی کن اکویاما در توکیوی ژاپن است. این خودرو روی یک شاسی آلومینیومی و با اقتباس از مدل فراری 599 GTB ساخته شده و از یک موتور V12 ویژه با قابلیت محرک چرخ‌های عقب بهره می‌برد.

57 نام خود را از سال 1957 گرفته است. اوکویاما این سال را مرجع تولد و تولید خودروهای افسانه‌ای و اسپورت در سراسر جهان می‌داند و از آن به عنوان سرمنشاء محبوبیت این خودروها حرف می‌زند. شکل و شمایل نمای جلوی این خودرو تقریبا تحت تاثیر دیگر اثر اوکویاما یعنی "انزو" است. از طرفی این خودرو شبیه مدل مفهومی " پینین‌فارینایی" است که در سال 2000 به مناسبت هفتادمین سالگرد تولد فراری طراحی شد.

 

برای این خودرو یک پیشرانه 12 سیلندر 6 لیتری در نظر گرفته شده که در حالت استاندارد خود می‌تواند قدرتی 610 اسب بخاری و گشتاوری 608 نیوتن متری تولید و به کمک جعبه دنده‌ای 6 سرعته نیمه اتوماتیک، نیروی تولیدی موتور را به چرخ‌های عقب ارسال کند.

 اگر هم به دنبال چیزی قوی‌تر می‌گردید، همین پیشرانه توسط "نوویتک" تقویت شده است تا بتوان قدرتی 692 اسب بخاری در کنار گشتاور 641 نیوتن متری بر روی اسپیدستر "کد 57" داشت باشد
.

برای پاسخگویی بهتر موتور بر روی خودرو هم شرکت سازنده سعی بر سبک سازی خودرو داشته است، از این رو اکثر نقاط بدنه را با کمک فیبرکربن ساخته و همچنین بر روی چرخ‌ها از رینگ‌های آلیاژی بسیار سبک وزن 21 اینچی در جلو و 22 اینچی در عقب استفاده کرده است تا در نهایت وزنی 1632 کیلوگرمی بدست آید.

هنوز مشخص نیست این خودروچه قیمتی دارد و در چند دستگاه ساخته خواهد شد. اما سوالی که ذهن بسیاری را مشغول کرده این است که آیا این خودرو نسل تغییر شکل یافته "انزو" است یا با هویت مستقلی وارد خواهد شد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید